ABDEM;”Türk Devletinin katliamlarına karşı ve sessizliğiyle destek sunan AB’ye karşı Strasburg’da buluşalım!”

ABDEM;”Türk Devletinin katliamlarına karşı ve sessizliğiyle destek sunan AB’ye karşı Strasburg’da buluşalım!”

Türk Devletinin katliamlarına karşı ve sessizliğiyle destek sunan AB’ye karşı Strasburg’da buluşalım!

Türk devletinin Kürt halkımıza, devrimci, demokrat muhalefete, Erdoğan ve AKP faşizmine boyun eğmeyen herkese yönelik saldırısı doludizgin devam ediyor. Kürdistan’da ilan edilen meşru Özyönetim ilanlarına tahammül edemeyen devlet, Cizre’de, Sur’da, İdil’de, Şırnak’ta, Gewer’de ve daha onlarca kentte katliamlarına devam ediyor. Kentler yakılıp, yıkılıyor, yüzbinlerce insan zorunlu göçe zorlanıyor.

Siyasi soykırımlar tüm hızıyla devam ediyor, her gün onlarca politik aktivist, siyasetçi, belediye ve meclis üyeleri tutuklanmaktadır. Basına konulan sansür ve cezalarla halkın haber alma hakkı engellenmektedir.

Batıda da her türlü demokratik gösteri ve etkinlik vahşice saldırıya uğramakta, yasaklanmakta, devrimciler infaz edilmektedir. Hukukçular, akademisyenler, kısacası muhalif olan herkes susturulmak istenmektedir.

ABDEM ve Demokratik Güç Birliği olarak, faşist devletin bu topyekûn saldırılarını ve bu saldırılara sessiz kalarak onaylayan, destekleyen AB’yi onun kurumlarını protesto etmek için 12 Mart’ta Strasbug’da yapılacak olan yürüyüşü destekliyor, tüm demokrat, ilerici ve devrimci kişileri katılım sağlamaya davet ediyoruz.

 

ABDEM

Demokratik Güç Birliği

10 Mart 2016