Açlık grevine ses veren ESP ve SGDF üyeleri gözaltına alındı / VİDEO

Açlık grevine ses veren ESP ve SGDF üyeleri gözaltına alındı / VİDEO

169 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven ve hapishanelerdeki tutsakların sesini yükseltmek için Kadıköy’de ajitasyon konuşmaları yapan ESP ve SGDF üyeleri, darp edilerek gözaltına alındı.

15 Nisan 2019 – Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu (SGDF) üyeleri, Kadıköy’de Leyla Güven ve açlık grevinde olan tutsakların sesini yükseltmek için yaptıkları ajitasyon çalışmaları sırasında gözaltına alındı.

Kadıköy sokaklarında ellerinde Leyla Güven ile açlık grevinde olan tutsakların fotoğraflarını taşıyan ESP ve SGDF üyeleri, ağızlarına simgesel olarak maske taktı. “Leyla Güven ve tüm hapishanelerde 7 bin tutsak açlık grevinde, tecridin kaldırılması için. ESP olarak Leyla Güven’in eylem iradesini sahipleniyoruz. Tecrit kalkana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuşmalar yapıldı.

Yürüyüş boyunca, “Leyla Güven onurumuzdur”, “Bıji berxwedana zindana” sloganlarını attı.

Polis, Khalkedon Meydanı’na ulaşan ESP ve SGDF üyelerinin etrafını sardı. ESP üyeleri Gülcan Taşkıran, Hüseyin İldan, Serhad Demirtaş, Ali Kemer, Furkan Kurt, Cansu Akkaş ile SGDF üyesi Furkan Kurt, işkence edilerek gözlatına alındı.

Gözaltına alınan ESP ve SGDF üyelerinin, Kadıköy Rıhtım Polis Karakolu’na götürüldükleri öğrenildi.

  1. Kadıköy de Leyla Güven ve Tecrit için eylem yapan 10 ESP ve SGDF üyesi an itibariyle işken