AGİF; Berlin katliamını lanetliyoruz

AGİF; Berlin katliamını lanetliyoruz

BASINA VE KAMUOYUNA
KÖLN (22.12.2016)- Tüm Dünya’da kan ve gözyaşının eksik olmadığı bir süreçten geçmekteyiz. 19.12.2016 Pazartesi günüde Almanya’nın Berlin kentinde halkın üzerine kamyon sürerek gerçekleşen bir katliama tanık olduk. Saldırıdan kısa süre sonra DAİŞ çetesi katliam saldırısını üstlendi. Öncelikle katliamda yaşamını yitiren tüm insanların ailelerine ve sevdiklerine Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu AGİF olarak başsağlığı diliyor, tüm yaralıların biran önce tekrar sağlıklarına kavuşmalarını ümit ediyoruz.
Halklarımız ve işçi sınıfı bilmelidir ki, DAİŞ çetesi Ortadoğu’dan, Türkiye ve Kürdistan’a ve Avrupa’ya kadar insanlık dışı saldırılara sürekli yenisini ekliyor. Paris’ten Nice’ye ve en son olduğu gibi Berlin’e kadar. Avrupa’lı halklarımız empati kurmalıdırlar. Bu çeteler yıllardır Suriye’de, Rojava’da, Irak’ta ve Şengal’de on binlerce insanımızı katletmiştir. Kadınları kaçırıp köle pazarları kurmuşlardır. Binlerce Ezidi kadın hala DAİŞ çetelerinin elinde köleleştirilmiştir. En insanlık dışı cinayetler ve soykırımlar işlenmektedir.
Artık Avrupa işçi sınıfı ve halkları yaşadıkları ülkelerin devletlerinin bu çetelerin büyümesinde ki rolü görmelidir. Yıllardır yapılan milyarlarca Euro’luk silah satışıyla, dolaylı yollardan bu çetelere aktarıldığı bilinmektedir. Ortadoğu’daki siyasi ve politik dengeleri değiştirmek adına yıllarca irili ufaklı politik islamcı barbar çeteler desteklendi ve sonucunda DAİŞ vahşeti ile karşı karşıya kaldık. Amerikan, Rus ve Avrupalı gizli servislerin bu gelişmelerden habersiz olduğu ya da birebir rolünün olmadığını düşünmek sizce de çok iyimser bir tavır olmaz mı?
Bu çetelere yıllardır Kürtler ve Sosyalistler direnmektedir. Duisburg’lu Ivana Hoffmann bu barbarlara karşı mücadele ederken ölümsüzleşmiştir.
Biz Avrupa’da yaşayan göçmenler ve yerel halklar her türden ırkçılığa, AFD, NPD gibi faşist odaklara, diğer cephede DAİŞ gibi barbar çetelere karşı mücadele etmeliyiz. Bu odakları yaratan sisteme karşı tavrımızı sergilemeliyiz. Sömürüsüz, katliamsız ve en temel insani haklarımızın güvenceye alındığı, yaşadığımız ülkelerin emperyalist devlet politikalarının Dünya’nın herhangi bir başka ülkesinde faşist sistemler geliştirmediği bir yeryüzünde yaşamak kendi ellerimizdedir.
ALMANYA GÖÇMEN İŞÇİLER FEDERASYONU