AvEG-Kon; “33 Kardeş Aile Kampanyamız Sürüyor! Dayanışmayı Güçlendirelim!”

AvEG-Kon; “33 Kardeş Aile Kampanyamız Sürüyor!  Dayanışmayı Güçlendirelim!”

33 Kardeş Aile Kampanyamız Sürüyor!

Dayanışmayı Güçlendirelim!

AvEG-Kon olarak Kürdistan’da devletin saldırıları ve katliamları sonucu mağdur duruma düşen ailelere yönelik SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği) ile birlikte yürüttüğümüz Kardeş Aile Kampanyamız yeni katılımlarla sürüyor.

Kobane’yi “Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz” şiarıyla SGDF’nin çağrısıyla Kobane inşasına katılmak için Suruç’ta buluşan ve basın açıklaması yaparken DAİŞ-AKP işbirliğiyle yapılan katliamda yaşamını yitiren sosyalistlere atfen „33 Kardeş Aile Kampanyasi” şiarıyla yürüttüğümüz kampanyamızı Avrupa ülkelerinde sürdürmekteyiz. Kampanyamız, kurumsal çalışmamızın olduğu Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika, Hollanda, İngiltere, İskoçya’da belirlenen hedefler doğrultusunda devam etmektedir.

Kampanya kapsamında ülkelerdeki kurumlarımız Rojava Dayanışma Derneği İstanbul Şubesi üzerinden ailelere ulaşmakta ve bu bilgiyi yardımda bulunacak olan aileye iletmektedirler. Aileler, kendilerine verilen kardeş aile ile irtibat kurduktan sonra ödeme yapmaya başlamaktadırlar. Avrupa’dan aileler Kürdistan’da mağdur durumda olan ailelere 1 yıl boyunca ayda 150,- € yardımda bulunmaktadırlar. Kimi durumlarda 2-3 aile birleşerek bir kardeş aileye yardımda bulunmaktadır. Kampanyamız kapsamında Avrupa ülkelerindeki aileler, Kürdistan’daki kardeş ailelerle tanışmakta, sıcak dostluklar ve kardeşlik köprüleri inşa etmektedirler.

Kampanyamızla Avrupa’daki ailelerin, Kürdistan’da direnme ve yaşam savaşı veren, her şeyini kaybetmiş ailelerle gösterdikleri bu dayanışma, maddi olarak küçük bir miktar olmasına rağmen, ailelere önemli bir moral ve dayanma gücü vermektedir. Binlerce kilometre uzaklardan uzatılan bu dayanışma eli, insani bir dayanışmanın yanı sıra, AKP/Erdoğan faşizmine karşı direnişi güçlendiren ve özyönetim direnişlerini sahiplenmede bir katkı olmaktadır.

Kampanyamız, faşizmin tankıyla, topuyla, askeri ve polisiyle, JÖH ve PÖH’üyle Kürt halkımıza yönelik saldırılarına, katliamlarına ve teslim alma politikalarına karşı bir cevaptır.

Bundan dolayı, devletin saldırıları ve katliamları sonucu mağdur duruma düşmüş olan ailelere yönelik Avrupa’da süren 33 Kardeş Aile Kampanyamızı güçlendirmeye çağırıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, devletin saldırıları sonucu hergün daha fazla insan evini ve herşeyini kaybetmektedir.

AvEG-Kon olarak, Avrupa’da yaşayan yerli ve göçmen işçi ve emekçileri „33 Kardeş Aile” Kampanyamıza katılarak direnişi güçlendirmeye, dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

AvEG-Kon