AvEG-Kon: Barış ve Özgürlük İçin Referandumda HAYIR!

AvEG-Kon: Barış ve Özgürlük İçin Referandumda HAYIR!

PARİS(10.02.2017)-Konfederasyonumuz AvEG-Kon, yaptığı yazılı bir açıklama ile Türkiye’de gerçekleşecek olan Referanduma ilişkin tavrını açıkladı. Açıklamanın önemi nedeniyle aynen yayınlıyoruz.

Barış ve Özgürlük İçin Referandumda HAYIR!

Türkiye ve Kürdistan’da faşist barbarlık OHAL’lerle KHK’larla darbe koşullarının tüm imkânlarıyla devrimci demokratik muhalefet başta olmak üzere halklarımıza azgınca saldırmaktadır.

Faşist Erdoğan, diktatörlük ‘hevesiyle’ ülkeyi kana bularken, bu faşist iktidarını daha da pekiştirmek için faşist Anayasa için ülkeyi referanduma götürüyor. Fiilen zaten uygulanan Başkanlık diktatörlüğe ‘yasal’ bir görünüm kazandırmak istiyor.

Bundan dolayı muhtemelen Nisan ayında Türkiye ve Kürdistan’da referandum yapılacaktır. Bu referandum ile toplumu ayrıştıran faşist Erdoğan ve şürekâsına karşı en anlamlı cevap elbette HAYIR olacaktır.

Katil Erdoğan’ın her türlü Osmanlı oyunları oynamasına, her türlü barbarlığı yapmasına, bombalarla, işkencelerle, tutuklamalarla, hırsızlıklarla, ülkeyi kaosa sürüklemesine rağmen direnen siyasi iradelerimiz başta gelmek üzere tüm halkımız 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde tercihini barış ve özgürlükten yana yapmışlardır.

İşte bundan dolayı barış ve özgürlüğü isteyenlere karşı faşist zulmün devam ettiği, HDP Eşbaşkanları başta gelmek üzere tüm siyasetçilerin, gazetecilerin, akademisyenlerin, gençliğin, kadınların, politik tutsakların zindanlara atıldığı bir koşulda yapılan bu referandumda faşizme karşı HAYIR deme zamanıdır.

Biz Avrupa’da faaliyet yürüten Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) olarak, faşist zulme karşı inadına barış ve özgürlük isteyen halklarımızla omuz omuza referandumda HAYIR diyeceğiz. Faşist zulme karşı Avrupa’da da diktatöre yanıtımız bir kez daha HAYIR olacaktır.

Barış ve özgürlük isteyen herkesi, HAYIR etrafında kenetlenmeye, birleşik mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz.