AvEG-Kon; “ESP Yalnız Değildir Bize Gücünüz Yetmeyecek!”

AvEG-Kon; “ESP Yalnız Değildir  Bize Gücünüz Yetmeyecek!”

ESP Yalnız Değildir

Bize Gücünüz Yetmeyecek!

Faşist AKP devleti, tüm demokratik devrimci muhalefete yönelik saldırılarında hız kesmiyor. Bu sabah saatlerinde Ezilenlerin Sosyalist Partisi üye ve yöneticilerine yönelik gözaltı terörü ile bir kez daha halk düşmanı gerçeğini ortaya koydu.

Aralarında ESP Genel Başkan Yardımcısı Çiçek Otlu, SKM Sözcüsü Fadime Çelebi olmak üzere sosyalistleri gözaltına almak için onlarca ev basılarak terör estirildi. ESP PM üyesi Hilmi Toy, İstanbul il yöneticisi Ali Haydar Keleş, SKM İstanbul Eş sözcüsü Pınar Türk, ESP üyeleri Mehmet Salih Çekim, Deniz Çokgül, Alican Albayrak, Sidar Balsever, Hüseyin Şahin, Adar Temel, Taner Taş ve Aykut Kaplan’ın da aralarında olduğu 14 Sosyalistin gözaltına alındığı devlet teröründe, evler talan edilirken baskınların devam ettiği öğrenildi.

Türkiye ve Kürdistan’da katliamlar gerçekleştiren, halklarımızın özgürlük taleplerine her türden saldırıyla cevap veren Faşist Türk devleti, bu gözaltı terörüyle özgürlük yürüyüşümüzü durdurmak istiyor. Daha önce de KCK adı altında Kürt yurtsever siyasetçilerine karşı estirdiği tutuklama terörünü bu kez de ESP ile sürdürmektedir. Yakın zamanda ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok, ESP PM üyeleri Soner Çiçek ve Dinçer Ergün’ü tutuklayan devlet bu kez de diğer yönetici ve üyelerine karşı terör estirmektedir.

Suruç’ta suçüstü yakalanan Faşist devlet, sosyalistlerin başlattığı ‘Suruç İçin Adalaet’ kampanyasının ardından yaptığı bu saldırı katliamdaki rolünü örtbas etmek için olduğu çok iyi bilinmektedir.

2006 yılında Gaye adıyla yapılan devlet terörüne de maruz kalan Sosyalistlere yönelik bu saldırı halklarımıza yönelik baskı ve katliamlardan bağımsız değildir.

ESP ile devam eden bu saldırılara karşı birleşik mücadele büyütülmediği, faşizme karşı omuz omuza durulmadığı takdirde bu saldırı dalgası büyüyecektir. Bu saldırı faşist AKP’nin çaresizliğidir. Bu saldırı ESP’nin özgürlük mücadelesinde haklılığının resmidir.

Biz AvEG-Kon ve üyesi tüm kurumlar olarak ESP’ye yönelik devlet terörünü lanetliyoruz. Gözaltı ve talan saldırısının bir an önce son bulması için tüm demokratik kamuoyunu harekete geçmeye çağırıyoruz.

AvEG-Kon

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu