AVEG-KON; “Özyönetim Direnişlerini Sahiplen! “33 Kardeş Aile Kampanyası”na Katıl!”

AVEG-KON; “Özyönetim Direnişlerini Sahiplen! “33 Kardeş Aile Kampanyası”na Katıl!”

33 Kardeş AileÖzyönetim Direnişlerini Sahiplen!

“33 Kardeş Aile Kampanyası”na Katıl!

     Faşist AKP/Erdoğan iktidarının 7 Haziran 2015 seçimlerinde yaşadığı yenilginin ardından 20 Temmuz’da Suruç’ta DAİŞ’le birlikte sosyalist gençliğe yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırı, Kürdistan’da yeni bir kirli savaşın da startı oldu. SGDF tarafından örgütlenen, Kobane’yi “Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz” şiarıyla yürütülen çalışma sonucu Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkan sosyalist gençler, Türkiye ve Kürdistan halkları arasında bir köprü olmaya çalışmış, Türkiye halklarından gençleri Kobane direnişiyle buluşturmak için yola çıkmışlardı.

33 sosyalistin katledildiği Suruç katliamının ardından faşizmin tankıyla, topuyla, askeri ve polisiyle, JÖH ve PÖH’üyle Kürt halkımıza yönelik katliam saldırıları başladı. Kürt halkımızın ilan ettiği özyönetim ilanlarına vahşice saldıran devlet güçleri, Cizre, Sur, Silopi gibi kentleri yerle bir ederken, yüzlerce insanı katletti, binlercesini yaraladı, yüz binlercesini de göçe zorladı. Nusaybin’de, Gever’de, İdil’de Şırnak’ta ise, yıkım ve katliam saldırıları ise sürmektedir.

Faşist diktatörlük, Cizre’de olduğu gibi bodrumlarda mahsur kalan insanları yakmakta, cesetlere işkence ederek savaş suçu işlemekte, uluslararası hukuk kurallarını hiçe saymaktadır. Ancak tüm bu vahşiliğe karşı Kürt halkımız ilan ettiği Özyönetim’leri savunmakta ve kahramanca direniş sergilemektedir. Cizre’de, Sur’da çeyrek yıl boyunca süren direniş, Kürdistan’da Sivil Savunma Birlikleri YPS/YPS-Jin öncülüğünde Nusaybin’de, Gever’de, Şırnak’ta ve Özyönetimlere saldırının olduğu her alanda sürmektedir. Faşizme karşı süren bu direnişi selamlıyoruz.

AvEG-Kon olarak, Sur ve Cizre’de devletin saldırıları ve katliamları sonucu mağdur duruma düşmüş olan ailelere yönelik Avrupa’da süren Kardeş Aile kampanyasına katılım sağlıyoruz. Bu çalışmamızı 33 Suruç şehidine atfen “33 Kardeş Aile Kampanyası” şiarıyla yürütüyoruz.

Kampanya kapsamında Avrupa’daki ailelerin Kürdistan’da mağdur durumda olan ailelere 1 yıl boyunca ayda 150,- € yardımda bulunmaları için gerekli ilişki ve iletişim sağlanacaktır. Avrupa’daki ailelerin, Kürdistan’da direnme ve yaşam savaşı veren, her şeyini kaybetmiş ailelerle gösterecekleri bu dayanışma, maddi olarak küçük bir miktar olmasına rağmen, ailelere önemli bir moral ve dayanma gücü verecektir. Binlerce kilometre uzaklardan uzatılacak olan bu dayanışma eli, insani bir dayanışmanın yanı sıra, AKP/Erdoğan faşizmine karşı direnişi güçlendiren bir adım olacaktır.

AvEG-Kon olarak, Avrupa’da yaşayan yerli ve göçmen işçi ve emekçileri “33 Kardeş Aile” Kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz.

AvEG-Kon

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu