AvEG-Kon; “Yeliz Erbay ve Şirin Öter Ölümsüzdür Döktüğünüz Kanda Boğulacaksınız!”

AvEG-Kon; “Yeliz Erbay ve Şirin Öter Ölümsüzdür Döktüğünüz Kanda Boğulacaksınız!”

Yeliz Erbay ve Şirin Öter Ölümsüzdür

Döktüğünüz Kanda Boğulacaksınız!

Bu sabah faşist katil sürüleri bir eve yaptıkları baskınla iki devrimciyi yargısız infaz etti. MLKP’li olduğu iddia edilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter adlı devrimciler kaldıkları evde katledildiler.

Faşist Erdoğan diktatörlüğü kana doymuyor. Haziran ayından bu güne yüzlerce insanı katleden Faşist rejim son olarak iki özgürlük savaşçısını, iki kadın devrimciyi katletti. 90′lı yıllarda aynı yöntemleri uygulayan Çiller ve diğer katil sürülerinin kanlı saltanatını sürdürmede ısrar eden Erdoğan ve katil sürüleri hergün elleri halkın ve devrimcilerin kanına bulaşıyor.

Daha Dilek Doğan’ın kanı kurumamışken bu kez de iki kadın devrimciyi infaz eden faşist katil sürüleri topluma gözdağı vermek, korku, baskı ve katliamlarla teslim alarak biat etmelerini  istiyor.

Kürdistan’ın her bir tarafı dünyanın güya en büyük ordusu tarafından kuşatılarak kürt halkımızın şanlı direnişler karşısında çaresiz kaldığı, bu kuşatmada  bebekten yaşlıya  yüzlerce insanımızı katleden katil Erdoğan ve iktidarı batıda devrimcileri ev, sokak infazlarıyla katlediyor.

Faşizm döktüğü kanda boğulacaktır

Ülkeyi ve bölgeyi kan seline boğan katil Türk devleti hergün kadın çocuk demeden katlediyor, hamile kadının karnındaki bebeğe dahi tahammül etmeyerek vahşice doğmadan öldürüyor. Ankara katliamının hemen ardından Davutoğlu’nun ‘oylarımız yükseliyor’ açıklaması bunu daha iyi ifade etmektedir. Roboski, 19 Aralık  Hapishaneler ve Maraş gibi toplu katliamların yaşandığı bir Aralık ayında bu kez de Kürdistan’da direnen Kürt halkı, batıda faşizme karşı mücadele eden devrimciler katlediliyor. İşte barbar AKP ve Erdoğan iktidarı mutlaka bu döktüğü kanda boğulacaktır. Halklarımız ve onun öncüleri faşizme karşı görkemli direnişi daha da büyüterek onları tarihten silecekler.

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu olarak, başta demokratik kurumlar olmak üzere halkımızı devrimcilere, onların ölümsüzlüğe uğurlama törenlerine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Yeliz Erbay ve Şirin Öter ölümsüzdür!

Kahrolsun Faşist Diktatörlük!

 AvEG-KON

Avrupa Ezilen Göçmenler Federasyonu