AvEG-KON:Sosyalistlere Gözaltı Saldırısı ‘HAYIR’ Korkusudur

AvEG-KON:Sosyalistlere Gözaltı Saldırısı ‘HAYIR’ Korkusudur

HABER MERKEZİ(04.04.2017)-Bu sabah saatlerinde ESP’ye yönelik yapılan gözaltı terörüne ilişkin Konfederasyonumuz yaptığı bir açıklama ile kınadı. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

‘Bu sabah saatlerinde Birçok ilde ESP Genel Başkanı Çiçek olmak üzere üye ve yöneticilerine yönelik gözaltı saldırısı gerçekleşti. Sabah erken saatlerinde evlere baskın düzenleyen Faşist AKP’nin polisi, onlarca sosyalisti gözaltına aldı.

Referandum öncesi HAYIR korkusu ile sürdürdüğü saldırı furyasına yenisini ekleyen Hitler bozuntusu Erdoğan ve Polisi, gözaltı terörü ile bir kez daha korkularını ele vermektedir.

HDP’nin bileşeni olan ESP’ye yönelik saldırısı elbette ilk değil. Ancak referandum öncesi bu saldırı ile ne denli korktuklarını açığa çıkarmaktadır. Katliamlarla, terörün her biçimiyle Hitleri aratmayan Erdoğan ve AKP’si, Halklarımızın siyasi iradeleri HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerini esir alarak akan halk selini durdurmak istemektedir.

Ancak halklarımız, onların siyasi öncüleri faşizme karşı direnişi daha da büyütmektedir.  ESP’ye yönelik bu saldırısına karşıda sokakları terk etmeyerek direnişi büyütmek, faşizme karşı omuz omuza durma zamanıdır.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi başta gelmek üzere tüm doplumsal dinamiklere karşı estirilen bu faşist ablukaya karşı en iyi cevap sokaklarda direnişi büyütmekten geçiyor.

Avrupa’da faaliyet yürüten kurumlar adına Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu olarak, ESP ile dayanışma içerisinde olduğumuzu belirtiyoruz. Gözaltı terörünün hedefi olan ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ve yoldaşlarının derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Biliyoruz ki faşizme verilecek en güzel yanıt, Referandumda HAYIR’lı bir sonuçtur. Bu anlamda tüm kamuoyunu ESP’ye yönelik bu faşist teröre karşı duyarlı olmaya, tepki vermeye çağırıyoruz.’