Avrupa Hayır Platformu:AKP paramiliter çeteleri eliyle şiddeti Brüksele taşıdı !

Avrupa Hayır Platformu:AKP paramiliter çeteleri eliyle şiddeti Brüksele taşıdı !

Brüksel’de AKP faşistleri tarafından oy kullanmaya giden halka yönelik saldırı Avrupa Hayır Platformu tarafından kınandı. Yapılan açıklamada saldırıların sorumlusunun Türk devleti olduğu ifade edildi. Açıklamayı önemi nedeniyle aynen yayınlıyoruz.

AKP paramiliter çeteleri eliyle şiddeti Brüksele taşıdı !
Brüksel konsolosluğunu ve YSK’yı tutanaklarla uyarmamıza rağmen Brüksel’de seçim yapılan Konsolosluk önünde ilk günden itibaren kendilerini Osmanlı Ocakları olarak tanımlayan Tayip Erdoğan’ın hayranları ve Hayır’cıların düşmanı olan grup tarafından sürekli olarak provakasyon yaratılmaya çalışıldı.
” Hayırcılar vatan hayinidir, bölücüdür, teröristir, hepinize gününüzü gösterecez ve yaşam hakkı tanımayacağız, 17 Nisan’dan sonra hepinizi, hayırcı vatan hayinlerini ülkeden kovacağız ” gibi ağır hakaretler yapan bu çeteye karşı hem müşahitlerimiz, hem de görevli arkadaşlar soğukkanlı şekilde davranarak yetkilileri uyarmıştır.
AKP-MHP faşist çeteleri bugün Brüksel konsolosluğu önünde Hayır Platformu’ndan 3 arkadaşımızı bıçakla yaralamıştır.  AKP çeteleri tarafından yaralanan üç arkadaşımız Brükselde hastanede tedavi altına alınmıştır.
Avrupa Hayır Platformu olarak saraydaki diktatör bozuntusu AKP-MHP faşist güruhu saldırılarla, tutuklamalarla bizleri yıldıramayacaktır. Faşizme ve Diktatörlüğe karşı daha çok hayır için çalışacağız. Demokrasi, özgürlük ve eşitlik için herkezi hayır oyu vermek için seferberlik ruhuyla konsolosluklara gidip hayır oyu vermeye ve hayır için çalışmaya, bütün gönüllü hayır çalışanlarına destek vermeye çağırıyoruz.
Avrupa kamuoyu ve basınınıda AKP çetelerinin yeni saldırılarını engellemek için göreve davet ediyoruz.

30 Mart 2017 / Brüksel  Avrupa „ Hayir!“ Platformu