Bayram Namaz Köln’de anıldı

Bayram Namaz Köln’de anıldı

Rojava’nın Serêkaniyê kentinde Türk devleti ve işbirlikçileri tarafından düzenlenen saldırıda ölümsüzleşen MLKP Merkez Komite üyesi ve Rojava Temsilcisi Bayram Namaz, Almanya’nın Köln kentinde anıldı.

Kürt Özgürlük Hareketi, HDK-Köln ve Yaşanacak Dünya’nın da katılım gösterdiği anma, devrim mücadelesinde şehit düşenler anısına yapılan saygı duruşuyla başladı.

Saygı duruşu sonrası MLKP adına yapılan konuşmada, Bayram Namaz’ın önder komünist kişiliğine vurgu yapıldı. Devrimci öncünün yapıcılarından, sosyalist yurtseverlik çizgisinin, birleşik devrimci cephenin, enternasyonal birliklerin inşacılarından olan (Bayram Namaz) Baran Serhat’in, mücadelemiz adına büyük bir kayıp olduğuna dikkat çekilerek güçlerimizin partiye ve davaya daha sıkı sarılması çağrısı yapıldı.

Konuşma sonrası Bayram yoldaşın sevdiği “Venseremos” marşı katılımcılarla birlikte söylendi.

Komünist Gençlik Örgütü (KGÖ) adına yapılan konuşmada ise, “nasıl ki Suruç katliamı ile dayatılan tasfiyecilik boşa düşürüldüyse, Baran yoldaşın katledilmesinde hedeflenen tasfiyecilikte boşa düşürülecek, genç komünistler, partisine, mücadelesine ve devrime daha sıkı sarılarak Baran yoldaşın taşıdığı bayrağı devrimin zafer burçlarına dikecektir’ denildi.

Şehit Aileleri Komitesi (KOMAW) adına yapılan konuşmada, Rojava’da şehit düşenler selamlanarak şunlar ifade edildi; “Şehitlerimize minnettarız.. Yenilmez denilen güçlerin nasıl yenildiğini yoldaşlarımız gösterdi, gösteriyorlar” denildi.

FED-MED adına yapılan konuşmada ise, içinde bulunulan açlık grevi sürecinde Avrupa Devletlerinin tutumuna değinerek, “şehitlerimizin izinde ve yol göstericiliğinde, mücadeleyi büyütme” çağrısı yapıldı.

Almanya Komünist İnşa Örgütü temsilcisi ise, Baran yoldaşı anarak “Devrim ve devrim mücadelesinin birleştiriciliğine vurgu yaptığı konuşması, katılımcılar tarafından “hoch die internationale solidarität” sloganı ile alkışlandı.

Kurum temsilcilerinin konuşmaları sonrası, yoldaşlarının Bayram Namaz’la ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşması ve mücadelenin büyütüleceği sözüyle anma bitirildi.