Birleşik mücadele ile tecriti ve faşist iktidarı yıkmaya…

Birleşik mücadele ile tecriti ve faşist iktidarı yıkmaya…

Başta Kürt halk önderi Abdullah Öcalan olmak üzere hapishanelerde uygulanan ağırlaştırılmış tecrit koşullarına karşı DTK (Demokratik Toplum Kongresi) eş başkanı Leyla Güvenin başlattığı Süresiz Açlık Grevi binlerce kişinin katılımı ile sürmektedir.

Hem içeride hem dışarıda sürdürülen açlık grevi direnişçilerinin çoğu sağlık bakımında kritik dönemi aşmış durumdadır. Türkiye ve Kürdistan’daki direniş Avrupa’ya yayılarak evrensel bir boyut kazandı.

Tecrite Karşı açlık grevleri sürerken Tecrit karşıtı direnişte Zülküf Gezen, Uğur Şakar ve Ayten Beçet‘in ardından 4. şehit haberini aldık. Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi‘nde kalan PKK dava tutsağı Zehra Sağlam yaşamına son vererek feda eylemi gerçekleştirdi. Tecrite karşı fedai eylemlerde bulunan Devrimci iradeyi selamlıyoruz.

İçeride ve dışarıda Faşist AKP-MHP Bloğunu uyguladığı İslami Faşist iktidara karşı Türkiye-Kürdistan ve Avrupa’da topyekün ve birleşik mücadelenin örülme zamanıdır.

Daha fazla direniş daha fazla serhildan diyerek birleşik mücadele ile başta tecrit olmak üzere faşist iktidarı yıkma zamanıdır.

Zülküf Gezen yoldaş ölümsüzdür
Uğur Şakar yoldaş ölümsüzdür
Ayten Beçet yoldaş ölümsüzdür
Zehra Sağlam yoldaş ölümsüzdür…
Tecrit insanlık suçudur
Ölümlere karşı yaşamı savunalım
Yaşasın devrimci dayanışma

 

AVRUPA TUTSAKLARIN SESİ PLATFORMU

Mail Adresi: dayanismakomitesi2014@gmail.com