Brüksel’de açlık grevi başladı

Brüksel’de açlık grevi başladı

 

BRÜKSEL (05.10.2014)- Kobane’ye yönelik DAİŞ saldırılarına karşı Avrupada başlatılan eylemler devam ediyor.  Avrupa çapında bir çok ülkede ve şehirde gerçekleşen açlık grevlerinin biri daha Belçikanın Brüksel kentinde başlatıldı. Avrupa Parlamentosu önünde Luxemburg meydanında başlayan açlık grevi bir basın açılaması  ile  start verildi.

Kobane’deki katliama dikkat çekilen mitingde direniş selamlandı.AvEG-Kon, BKG, ATİK, ADHK,  Kürt İslam Birliği, Nort Zartun adlı Ermeni kurumu ve Demokratik Alevi Federasyonuun desteklediği eylemde AvEG-Kon adına da bir konuşma yapıldı. KNK, FED-BEL ve Belçika kadın Hareketi tarafından organize edilen açlık grevine AvEG-Kon’da yer alıyor.

Yapılan konuşmalarda DAİŞ ve bölge gericiliği tarafından Rojava devrimini boğmaya çalışıldığı vurgulanarak direnen kürt halkıyla dayanışmanın büyütülmesi gerektiği belirtildi.

AVeG-Kon adına da konuşan Ziya Ulusoy, Kobane de direnen kürt halkını, Marksist Leninist Komünist savaşçıları selamladı. Ulusoy, bölgede emperyalist ve bölge gericiliğinin DAİŞ ile bağlantılarına dikkat çekti. Türk devletinin tezkereyle birlikte Rojava devrimini boğmayı amaçladığına dikkat çeken Ulusoy, devrimi savunmanın güncel bir görev olduğuna işaret etti.

İçerisinde AveG-Kon’un da yer aldığı açlık grevi bir hafta sürecek.