BU KEZ KIZIL YARDIM’A DAYANIŞMA ELİNİ BİZ UZATALIM!

BU KEZ KIZIL YARDIM’A DAYANIŞMA ELİNİ BİZ UZATALIM!

 

Almanya İçişleri Bakan’ı Horst Seehofer, Almanya’nın içte baskı ve polis devletinin arttırılması kapsamında sol dayanışma kurumu Kızıl Yardım’ın yasaklanmasını planlıyor. Bugün bütün akımlarıyla emekçi sol saflardan dokuz bin üyesi olan Kızıl Yardım, 1975’te kurulmuştu.Kızıl Yardım, ilk günden beri üyeleri için, devlet şiddeti ve baskılarına karşı, özellikle de davaların cezalarla sonuçlandığında hukuksal ve mali destek örgütlemektedir.

 Kızıl Yardım, biz politik aktivistlerin bir sokak gösterisinde ve ya mahkeme salonunda hiç fark etmez, yanındadır! Göçmen devrimci kurumların kriminalizasyonuna karşı hukuksal ve siyasal teşhir dayanışmasının en ilerici örneklerini yarattı. En son politik islamcı IŞİD çetelerinin eliyle gerçekleştirilen Suruç katliamı sonrası kurumumuz ile birlikte Almanya’nın bir çok kentinde paneller ve dayanışma kampanyası örgütleyerek yaralarımızı birlikte sardık, faşist Erdoğan diktatörlüğünü teşhir ettik.

 Kızıl Yardım, yıllardır göçmen devrimcilerin, demokratların, sosyalistlerin ve anti-faşistlerin, baskı ve devlet terörü söz konusu olduğunda ilk adresidir. Kızıl Yardım, polis şiddetine ve hukuksuzluğuna karşı bizlerin bir güvencesidir. Kızıl Yardım, işçi ve ezilenlerin siyasal sınıf mücadelesinin kolektif bir dayanışma mevzisidir.

 Yıllardır mücadelenin zor anlarında bize dayanışma elini uzatan Kızıl Yardım’a bu kez bizler dayanışma elimizi uzatalım. Baskı, şantaj ve yasaklama saldırılarına karşı Kızıl Yardım’ı savunalım! Kızıl Yardım üyesi olalım! Kızıl Yardım’ı mücadelenin her alanında var edelim!

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu – Young Struggle

Reichen wir der Roten Hilfe unsere Hände!
Der deutsche Innenminister Horst Seehofer möchte im Rahmen der inneren Aufrüstung die linke Solidaritätsorganisation “Rote Hilfe e.V.” verbieten. Die Rote Hilfe, die heute über 9.000 Mitglieder verschiedenster Strömungen der werktätigen linken Bewegung hat, wurde 1975 gegründet. Seit ihrer Gründung organisiert sie rechtliche und finanzielle Unterstützung für ihre Mitglieder, die von Repressionen des Staates, Polizeigewalt oder Strafverfahren wegen ihrem politischen Aktivismus betroffen sind.

Egal ob auf der Straße oder in einem Gerichtssaal ist die Rote Hilfe an unserer Seite. Sie hat die fortgeschrittensten Beispiele der rechtlichen und politischen Offendeckung der Kriminalisierung von migrantischen Organisationen geschaffen. Zuletzt haben wir mit der Roten Hilfe Podiumsdiskussionen mit den Überlebenden des Suruç-Massakers in verschiedenen Städten und eine finanzielle Solidaritätskampagne organisiert, mit der wir unsere Wunden gemeinsam geheilt haben und die Verantwortlichkeit der faschistischen Erdoğan-Diktatur offengelegt haben.
Die Rote Hilfe ist seit Jahren die erste Adresse für uns migrantischen Revolutionär*innen, Demokrat*innen, Sozialist*innen und Antifaschist*innen, wenn es um Repressionen und Staatsterror geht. Die Rote Hilfe ist eine unserer Sicherheiten gegen Polizeigewalt und Rechtlosigkeit. Die Rote Hilfe ist eine kollektive Errungenschaft der Solidarität von Arbeiter*innen und Unterdrückten im politischen Klassenkampf.

Reichen wir der Roten Hilfe, die uns seit Jahren auch in den schwierigsten Zeiten des Kampfes die Hand reicht, unsere Hände. Verteidigen wir die Rote Hilfe gegen Verbote und Rechtsruck. Werden wir Mitglied der Roten Hilfe! Tragen wir die Rote Hilfe in alle Räume und Bereiche des Kampfes!

Föderation der Arbeitsmigrant*innen in Deutschland – Young Struggle