Frankfurt’ta Baran Serhad anması yapıldı

Frankfurt’ta Baran Serhad anması yapıldı

MLKP merkez komite üyesi ve Rojava temsilcisi Bayram Namaz (Baran Serhad) Frankfurt’ta yapılan bir etkinlikte anıldı. Anma etkinliği Baran Serhad, Ayten Beçet, Uğur Şakar, Zehra Sağlam ve TİKKO savaşçısı Lorenzo Orsetti şahsında yapılan saygı duruşu ile başladı.

Saygı duruşunun ardından MLKP Kürdistan’ın açıklaması okundu. MLKP’nin sömürgeciliğin saldırılarına boyun eğmediği ve eğmeyeceği, Baran Serhad’ın yoldaşlarının O’nun yerini dolduracağı ifade edildi.

Ardından Bayram Namaz’ın bir tutsak gazeteci olarak 2012’de kaleme aldığı makalesi okundu. Sosyalist basın emekçiliğinden Rojava devrimine uzanan mücadelesi anlatıldı.

Etkinlikte söz alan Baran Serhad’ın mücadele arkadaşları, MLKP Rojava komutanı Serhad’ın kararlı ve disiplinli devrimci yaşamından örnekler verdiler. Onun askeri mücadeleyi yoldaşlık sevgisiyle bütünleştiren önemli yoldaşlardan olduğu belirtildi. Rojava devriminde Enternasyonal Özgürlük Taburu’nun oluşturulması ve Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nde oynadığı birleştirici rolün altı çizildi. Baran Serhad’ın yerini doldurmak için herkese mücadelede bir adım öne çıkma çağrısı yapıldı.

Etkinlikte MKP ve MLPD temsilcileri söz alarak dayanışma duygularını ilettiler. Anma etkinliği “Şehitler yaşıyor, MLKP savaşıyor” sloganıyla sonlandırıldı.