Fransa’da; “Kasım Şehitlerini Anıyoruz” gecesinin startı verildi

Fransa’da; “Kasım Şehitlerini Anıyoruz” gecesinin startı verildi

PARİS- Fransa’nın başkenti Paris’te, “Haziran’ın direniş ruhuyla şehitlerimiz anıyoruz” şiarıyla 24 Kasım’da düzenlenecek olan gecenin startı verildi.

11 Ekim günü ACTİT lokalin’de yapılan bir toplantıyla startı verilen Kasım etkinliği faaliyetini yürütecek komite belirlendi. Çalışma yürütülecek semtler tespit edildi ve ayrıştırıldı. Nasıl bir çalışma yürütüleceği konusunda düşünceler ortaklaştırıldı. Etkin ve yoğunlaştırılmış bir faaliyete ilişkin düşünceler ortaklaştırıldı. Parti ve devrim şehitlerinin sahiplenilmesi, onların yaşamlarının kitlelere anlatılması kararı alındı.

Gençlik ve kadınların hedef kitlesine ulaşması için komitelerin kurulması kararı alındı. En geniş komitelerin oluşturulmasının altı çizildi.

24 Kasım’a kadar yürütülecek faaliyetin persperktifi belirlendi ve yol haritası çizildi. Bu yıl ki çalışmada tüm grupların hedeflerini büyütmesi çağrısı yapıldı. Hedefli çalışmanın önemine değinildi. Çalışma yürüten her grubun, her bireyin hedefinin net olması ve 24 Kasım’a kilitlenmesi gerektiği belirtildi.

Haziran’ın direniş ruhuyla kavgada ölümsüzleşenlere laik olmanın kararlılığı ve iradesiyle hareket edileceği sözü verildi.

2 Kasım günü Hollanda’da, Ali Bugün’ü anmak için yapılacak olan etkinliğe güçlü katılım sağlanacağı ifade edilerek toplantı bitirildi….