George İbrahim Abdullah’a Özgürlük!

George İbrahim Abdullah’a Özgürlük!

Paris (20.03.2016) – 34 yıldır Fransa hapishanelerinde rehin tutulan Lübnan asıllı devrimci GİA’ın (George İbrahim Abdullah) özgürlüğü için, Paris’te, dört saat süren bir kapalı salon etkinliği yapıldı.

Fransa genelinde çalışma yürüten organizasyonlar,  yürüttüğü kampanyaya bir aktivite kazandırmak için bir salon etkinliği ile bir araya geldiler. Paris’te yerel bölgesel güçlerin yanında, değişik şehirlerden GİA  dayanışma örgütleri, GİA Komitesi, antiemperyalist komite   ve Tutsakların Sesi Platformu’muzunda kurucusu olduğu Le Cri (kolektif rouges internasyonal- politik tutsaklarla dayanışma kolektifi) Filistin Halk Cephesi’nden bir temsilci, Kızıl Yardım Örgütü Belçika, Amerika Birleşik Devletleri’nden Filistin halkıyla dayanışma örgütünden temsilcilerini davetli olduğu etkinlik, yerli güçlerin yaptığı salon etkinliklerinin en canlı ve kalabalık etkinlerindendi. 120 kişilik salonda ayakta kalanlar vardı.

Devrimci bir marşla açılışı yapılan etkinlik, konukların, temsilcilerin konuşmaları, Arap devrimci şairlerin şiirleriyle coşkulu, sloganlı devam etti. Platformumuzun da Uluslararası Politik Tutsaklar Günü nedeniyle bir açıklama sunduğu salonda, Filistin Halk Cephesi temsilcisinin konuşmaları büyük bir ilgi ile izlendi. Avukatı ve Leyla Halit adına açıklamalar yapıldı. Geçen 26 Şubatta İsrail Siyonistlerinin, İsrail’in denetimindeki zindanlarından kaçan bir Filistinli devrimciyi nasıl katlettiğini açıkladı. (Bulgaristan’daki Filistin Elçiliğinde bulunan Filistinli devrimci, Bulgar devletinin işbirliği ile İsrail kontraları tarafından baskın yapılarak katledildiği bilgisi verildi)

GİA ile ilgili Fransız devletinin hukuksuzlukları, İsrail ve ABD için nasıl kendi hukukunu çiğnediği teşhir edildi. Mücadelenin geliştirilmesi çağrıları yapıldı.

Etkinlik, Arapça enternasyonal marşı ile sona erdi.