GİK-DER Festivali Konserle Devam Etti

GİK-DER Festivali Konserle Devam Etti

Londra (18.05.2015) – GİK-DER 7.Kültür ve Sanat Festivali Konser programıyla devam etti. Çarşamba günü resepsiyon ile başlayan festivalde, Cumartesi gecesi Konser etkinliği gerçekleşti. Konsere Suavi, Ali Sizer, ZeleMele ve Tara Jaff katıldı.

Konser programı, açılış konuşmasının ardından ilk olarak Tara Jaff sahne aldı. Arp sanatçısı olan Tara Jaff ezgilerini Kürtçe seslendiriyor.

Daha sonra Festival komitesi ve Gik-Der Yönetim Kurulu adına Helin Peköz bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından ZeleMele ve Ali Sizer sahne aldı.

Gecede ayrıca Britanya HDP seçim koordinasyonu, TUSC (Sendikacılar ve Sosyalistler Koalisyonu) ve festival çerçevesinde SKB paneli için Londraya gelen Ezidi yazar Xane Agal birer konuşma yaptılar.

Gecenin sonunda ise Suavi sahne aldı. Suavi seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle seyircilere güzel bir dinleti sundu. Gecenin finalinde ise çocukları sahneye alan Suavi, Tükenme adlı parçayı çocuklarla birlikte seslendirdi. Seyircilerin ısrarları üzerine tekrar sahneye dönen Suavi, istek üzerine seyircilerle birlikte Çav Bella’yı hep bir ağızdan söyledi.