Gik-Der Hafta sonu etkinliği

Gik-Der Hafta sonu etkinliği

Londra (01.03.2015) – Her ayın ilk Pazar günü yapılan GİK-DER kahvaltısının bir yenisi bu Pazar günü dernek lokalinde gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen kahvaltının bu ayki konusu, 7.GİK-DER Kültür ve Sanat Festivali ve 7 Haziran seçimleri oldu.

GİK-DER Festivali hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Helin Peköz üyelere ve katılımcılara bilgi verdi. 7.GİK-DER Kültür ve Sanat Festivalinin temasının bu yıl Ezidiler olduğunu hatırlatan Peköz, Ortadoğunun en eski halklarından biri olan ve pek çok katliamdan geçen Ezidi halkını hem tanımak hem tanıtmak amacıyla bu yıl ki festival temamızı “Yüzünü Güneşe Dönen Ezidiler” olarak belirledik dedi. Planlanan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

7 Haziran seçimlerine ilişkin ise Yönetim Kurulu üyesi Bedriye Avcil, HDP Britanya Seçim Koordinasyonunun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Avcil, Britanya’da 80 bin kayıtlı seçmen olduğunu hatırlatarak hedefin 30 bin oy almak olduğunu buna göre çalışma planları çıkarıldığını belirtti.

Kahvaltıdan sonra ise katılımcıların seçmen listelerinde isimleri kontrol edildi, kayıtlı olmayanların kayıtları gerçekleştirildi.