GİK-DER Üye Toplantısı Gerçekleşti

GİK-DER Üye Toplantısı  Gerçekleşti

LONDRA(09.01.2017)-Çalışmalarını üyelerinin denetimine sunmak ve gelecek süreçteki çalışmalarını üyeleri ile beraber planlamak ve hayata geçirmek için Göçmen İşçiler Kültür derneğinin 3 ayda bir gerçekleştirdiği üye toplantılarının bir yenisi 8 Ocak 2017 Pazar günü gerçekleştirildi.

Her ayın ilk Pazar günü geleneksel olarak gerçekleşen kahvaltının ardından gerçekleşen ve katılımın yoğun olduğu toplantıda Yönetim kurulunun hazırladığı çalışma raporu okundu.

Son 3 ay içerisinde başarılı çalışmalara imza atıldığını belirten GİK-DER yönetim kurulu önümüzdeki dönemde komisyon ve yönetim çalışmalarını güçlendirerek yoluna devam edeceğini belirtti.

Üye ve dostlarının görüş ve önerilerinin de alındığı üye toplantısında önümüzdeki dönemde İngiltere de oluşturulacak Halkların Demokratik Kongresi – İngiltere çalışmasında daha aktif rol alınması gerektiği üzerine tartışmalar yürütüldü.

Yerel sorunlara daha duyarlı olmak ve yerel kurumlarla ilişkileri zenginleştirmek için Dışilişkilerin önemsenmesi gerektiğinin altının çizildiği üye toplantısı GİK-DER dost ve üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sonlandırıldı.