HDK-Ulm’den Özgür Basınla dayanışma Mitingi

HDK-Ulm’den Özgür Basınla dayanışma Mitingi

Ulm (09.10.2016)- Türk devleti tarafından hukusuzca kapatılan 12 TV ve 11 Radyo kanalı ile dayanışmak ve özgür basına destmek vermek amacıyla HDK-Ulm çağrısıyla , çarşı merkezinde bir miting düzenlendi.

Almanca Özgür Basın Susmadı, Susturulamaz pankartı açan kitle, Özgür basınla dayanışmak amacıyla dayanışmada olanlar selamlandı. HDK-Ulm Eş sözcüsü Serkan Akter tarafından yapılan konuşmada,Türkiyede baskıcı ve faşist rejimin basın özgürlüğüne karşı başlatmış olduğu saldırılar, dünyadaki  tek kürt çocuk kanalı olan Zarok Tv ile beraber 11 radyo ve 12 Televizyonun kapatıldığını söyleyen HDK  Ulm eş sözcüsü , bu faşist baskı ve bu saldırıları şiddetle kınıyarak ,herkesi özgür basınla  dayanışmaya çağırdı.

Almanca, Naw-Dem ve Aveg-Kon adına yapılan konuşmalarda , Özgür basın geleneğin kapatılmalara ve çalışanların gözaltına alınmalarına karşı , onlara sahip çıkan bir geleneğin olduğunu söyleyen açıklamalarda, Özgür basının gerçekleri sayfalarına, mikrofanlarına ve ekranlarına taşıyarak ezilenlere aydınlatmaya devam edeceğini, saldırılara boyun eğmeyeceği söylendi.

Dağıtılan bildiriler, atılan almanca sloganlardan sonra miting sona erdi.