Hollanda ‘HAYIR’ platformu: Birlikteyiz ve ‘HAYIR’ diyoruz

Hollanda ‘HAYIR’ platformu: Birlikteyiz ve ‘HAYIR’ diyoruz

ROTTERDAM(26.02.2017)-Yazılı bir açıklama yapan Hollanda ‘Hayır’ Platformu, Hollanda’da çalışmalarını yürüten sivil toplum örgütleri olarak başkanlık sistemine, tek adam diktasına, gerici anayasaya “hayır” demek için bir araya geldiklerini belirtti.
Açıklamada şunlara yer verildi: “Hollanda Hayır Platformu olarak güçlerimizi ‘Hayır’ kampanyamız etrafında birleştirerek niçin ‘HAYIR’ dediğimizi ulaşabildiğimiz her kese anlatmaya çalışacağız. Onların ‘Hayır’ diyerek ülkemizin geleceği için nasıl olumlu bir tercih yaptıklarını sabırla, ısrarla açıklayacağız. Sadece bizim için değil, geleceğimiz için de bu oylamada tercih ettikleri oyun önemi büyüktür. Biz hem bu günümüzü hem de geleceğimizi bir kişinin eline teslim etmeyeceğiz.

Bunun için HAYIR diyoruz. Kendimiz, çocuklarımız, torunlarımız için, şu an yaşadığımız ve bir çoğumuzun vatandaşı olduğu Hollanda gibi, demokratik, laik bir hukuk devleti içerisinde, kardeşçe yaşamak için HAYIR diyoruz. Kadınlar, gençler, çocuklar için HAYIR diyoruz.
Ülkemize, insanımıza, dünyamıza hayırlı olduğu için HAYIR diyoruz! Bir tek sözcükle, HAYIR’ın üzerine damgayı basarak tarihi yazabiliriz. Her şey bizim elimizde, umutta umutsuzlukta, karanlıkta aydınlıkta. Hollanda Hayır Platformu Hayır’da hayır olduğunun bilinciyle önümüzdeki günlerde yoğun bir kampanya yürütecek, çok çeşitli etkinliklerle seçmenlere ulaşmaya çalışacaktır. Bütün Hayır diyenler gücümüze gücünüzü katın, birliğin gücünü doruğa çıkartın gün bu gündür. Vereceğiniz her HAYIR karanlığa uzatılan bir ışık parçasıdır.”