Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

Kadına Yönelik Şiddet Protesto Edildi

Köln (21.11.2015) – 21 Kasım günü Eberplatz’ da,  25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı dayanışma günü dolayısıyla kadın grupları bir araya gelerek birlikte “kadına yönelik şiddete hayır” dediler.

Kadın grup temsilcileri günün anlamı üzerine konuşmalar yaptılar. SKB temsilcisi konuşmasında şöyle dedi; “Bu tarih bundan 55 yıl önce 25 Kasım 1960 yılında Mirabel kardeşlerin özgürlük mücadeleleri, Dominik Cumhuriyetinde, Faşist Trujilo rejimi tarafından tecavüz edilerek katledilmelerinin yıl dönümüdür ve her yıl bu tarih de dünya’nın her yerinde kadınlar sokağa çıkarak erkek şiddetini protesto ediyorlar. Bugün kadınlar erkek şiddetine, erkek egemen anlayışına, tecavüze ve kadın katliamlarına karşı kendi öz savunma yeteneklerini geliştirerek her alanda, her yerde kendilerini öz savunma temelinde örgütlemelidirler diyerek kadınları öz savunmalarını güçlendirmeye çağırdı.

SKB ve diğer kadın gruplarının da katıldığı mitingde, Almanca ve Türkçe konuşmalar yapıldı ayrıca bildiriler dağıtıldı. Miting’de sık sık “Kadınlar eyleme mücadeleye”, “Yaşasın Kadın dayanışması”, “Kadınız haklıyız kazanacağız”, “Jin Jiyan Azadi” sloganları atıldı.