Katledilen mülteci Khaled Bahray için binler sokakta

131885

DRESDEN( 24.01.2015)-17 Ocak Cumartesi günü Dresden, Berlin, Potsdam başta olmak üzere birçok yerde geçen hafta Dresden’te bir PEGIDA yürüyüşü sırasında katledilen Khaled Bahray’ı anıdı.

Dresden’de „Khaled Bahray’ı unutmayacağız adı altında yapılan yürüyüşte 4 in civarında antifaşist bir araya geldi. Yürüyüşte yapılan konuşmalarda Khaled Bahray’e karşı işlenen cinayetin ırkçı nedenlerden dolayı işlendiği belirtildi. İslam düşmanlığı üzerine ırkçı ve insanlık düşmanı bir politika izleyen PEGIDA yürüyüşlerin mültecilerin yaşamını tehdit ettiği söylendi.

Berlin’de 2 bin civarında antifaşist 11 Ocak Pazartesi günü bir PEGIDA yürüyüşü sırasında bıçaklanarak katledilen mülteci Khaled Bahray’i andılar. „Irkçı normal duruma karşı“ sloganı altında gerçekleşen yürüyüşte Fransızca „hepimiz Khaled Bahray’is“ pankartı ilgi gördü.

Potsdam’da 500 antifaşist katledilen Khaled Bahray için bir anma yürüyüşü gerçekleştirdi. Anmada polisinin kamuoyunu yanıltan bilgilendirmesi teşhir edildi ve olayın aydınlatılması talep edildi.