Kaypakkaya Londra bir Yürüyüşle Anıldı

Kaypakkaya Londra bir Yürüyüşle Anıldı

LONDRA (17.05.2015) - Türkiye devrimci hareketinin ’68 atılımın önderlerinden İbrahim Kaypakkaya ve Mayıs ayı şehitleri Londra’da yapılan bir yürüyüş ile anıldı.

Londra Halkın Günlüğü tarafından organize edilen yürüyüş, Londra’nın Türkiye ve Kürdistanlı göçmen emekçilerinin yoğun yaşadığı Tottenham bölgesinde gerçekleştirildi.

Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarda İbrahim Kaypakkayanın Türkiye devrimci hareketi içindeki farklı duruşu vurgulanırken, Amed zindanlarında tarih yazan destansı direnişi selamlandı. Ayrıca 7 Haziran seçimlerinde faşizme karşı birleşik cephenin sembolü HDP için sandığa gidilmesi ve oy kullanımı çağrısı yapıldı.

Yürüyüş boyunca sık sık “İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür, Yaşasın Halkların Kardeşliği, Devrim Şehitleri Ölümsüzdür, Mayıs Şehitleri Yaşıyor” sloganları atıldı.

Yürüyüşün bitirileceği Tottenham Green parka gelindiğinde ise başta İbrahim Kaypakkaya olmak üzere Mayıs ayında şehit düşen devrimciler şahsında bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşmalar yapıldı. Halkın Günlüğü, MLKP Britanya taraftarları, İCAD Britanya, Partizan ve BHH adına konuşmaların ardından eylem alkışlarla ve zılgıtlarla sona erdi.