Kürt Halkı İle Dayanışmak İçin Yapılan Açlık Grevi Sona Erdi

Kürt Halkı İle Dayanışmak İçin Yapılan Açlık Grevi Sona Erdi

Brüksel (06.03.2016) – Brüksel’de faaliyet yürüten Brüksel Halk Evi’nde SKB ve Halkevi üyelerinin “Yarın geç olmadan ve yeni katliamlara izin vermemek” şiarı ile 5 ve 6 Mart’ta yaptığı iki günlük açlık grevi sona erdi.

Halk Evi ’inde Kürdistan’da ki katliamlara dikkat çekmek ve için yapılan açlık grevinde şimdiye kadar kürdistan2da yapılan katliamlar ile ilgili film gösterimi yapıldı.

Açlık grevini ziyaret eden çeşitli kurum. Ve temsilcileri konuşmalar yaparak duygu ve düşüncelerin aktardı.

İki gün boyunca, Belçika Kürt kadın hareketi, Süryani ve Asuri dernekleri, Belçika Demokrat Ermeni Derneği, Belçika Partizan taraftarları, Kızıl Yardım Örgütü, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Avrupa Alevi Kadınlar Birliği, açlık grevi ziyaretinde bulunurken, Af Örgütü Belçika adına Fatma Binici ise eyleme destek sundu.

Ziyaretçi kurum temsilcileri yaptıkları konuşmalarda AKP Hükümeti ve Türk devletinin Kürt halkına yönelik imha politika ve saldırılarına değinirken, Kürt halkının bu saldırılara karşı verdiği direnişi selamladı.

AKP hükümetini seçimde kazanamadığı il ve bölgelere saldırısının adeta intikam naraları atılarak yapıldığı ve iki hafta içinde bitireceğiz dedikleri operasyonlarının Kürt halkının büyük direniş ile tökezlendiği vurgulandı.

Türk devletinin Kürt halkının seçilmişlerine belediye eş başkanlarına üyelerine Kurum ve örgüt temsilcilerine yaptıkları saldırı ve tutuklanma furyası diktatörlüğün perçinleşmesi ve korku duvarını örmeye yönelik olduğu ama bu vahşi saldırılarının sonlarının başlangıcı olduğu vurgulandı.

Avrupa’da örgütlü bulunan Göçmen kurumları,  AB ülkelerinin Erdoğan ve Türk devletinin Kürt halkına yönelik katliamlara sesiz kalması ve kendi çıkarları için uluslararası suç kapsamında ki saldırılara göz yummasına karşı eylemliliklerine devam edeceklerini belirtiler.

İki gün boyun yapılan konuşmalarda önümüzde ki dönem ile ilgili eylem çağrıları yapıldı.