Laichingen’de Parti ve Devrim şehitleri Anıldı

Laichingen’de Parti ve Devrim şehitleri Anıldı

Laichingen (28.11.2015) – Her yıl Kasım ayı  Parti ve Devrim şehitleri şahsında kavgada ölümsüzleşenleri anıldığı ayın adıdır. Bu geleneğin sürdürücüleri Marksist Leninsiler   Almanya’nın Laichingen kasabasında devrimci taraftar Dursun Doğan’ın mezarı başında Parti ve devrim mücadelesinde ölümsüzleşenleri andılar.

Ölümsüzleşen komünistler  ve aynı gün saray faşizmin kolluk güçleri tarafından katledilen Tahir Elçi şahsında saygı duruşu yapan devrimciler, Onlara devrim sözümüz var dediler.

Anmada yapılan konuşmada,  Parti ve Devrim şehitleri ayı kapsamında burada Dursun yoldaşın mezarı başında, ölümsüzleşenlerimizi anıyoruz. Onlar Dağ başlarında, siperlerde, barikat nöbetlerinde, erkenci ölümlerle aramızdan ayrıldılar, ama onların ideallerini yaşatmak bizlere düşüyor diyen konuşmacı, nice ölüler vardır öldükleri ile unutulurlar, Ama devrim için kavgada mücadele edenler unutulmaz, her daim kuşaktan kuşağa idealleri taşınır dedi. Diyarbakır’da Katledilen Tahir Elçi’yi de Anan konuşmacı,  sarayın faşizmine karşı daha çok mücadele edelim dedi.

Aile adına yapılan konuşmada, Yoldaşları olarak Dursun Doğan ı unutmayan yoldaşlarını selamlıyorum diyen Aile, onun şahsında tüm parti ve devrim şehitlerini anıyoruz dedi.

Mezarlıkta yapılan anmadan sonra, kitle LAKM derneğinde toplanarak,  güncel gelişmeler üzerine sohbetler edildi, şehitler için hazırlanan sofrada birlikte oturuldu.