Londra Umuda El Uzattı

Londra Umuda El Uzattı

londra güneş 1LONDRA(25.01.2017)-Suruç’ta yaşanan katliamda yaralanan Güneş Erzurumluoğlu’nun İsviçre’de bir klinikte tedavisinin yapılması için başlatılan ‘Umuda El Ver, Güneş Yeniden Doğsun’ kampanyasına Londra’dan kadınlar el uzattı.

Gik-Der ve SKB tarafından 24 Ocak Salı günü bir dayanışma kahvaltısı düzenlendi. Katılımın ve duyarlılığın yüksek olduğu kahvaltıda Güneş ile de canlı telefon bağlantısı yapıldı. Güneş kısaca ‘Hepiniz çok güzel görünüyorsunuz, bir gün hepinizle tek tek de tanışmak isterim. Belki bir sahil kenarında bir bisiklet turu yaparız beraber. Dayanışma bizi güçlendiriyor ve ben bir gün yürüyeceğime inanıyorum.’ dedi. Duygusal anların yaşandığı konuşma sonrası katılanlardan da duygularını paylaşmarı istendi. Bir katılımcı gaziliğin şehitlik mertebesine eşit olduğunu ve onlara bu bilinçle yaklaşmamız gerektiğini belirtti. Güneş için yapılan bu etkinliğe daha duyarlılık beklediğini ekledi.

Konuşmalardan sonra gelecekte yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verildi. 12 Şubat Pazar günü ve 25 Şubat Cumartesi günü yapılacak 2 türkü gecesi ile 25 Mart Cumartesi yapılacak kültürel etkinliğe daha fazla duyarlılık ve katılım çağrısı yapıldı.

Kadınlar tarafından örgütlenecek  olan bütün bu etkinliklerde gelecek gelir doğrudan kampanyaya bağışlanacak.