Lozan’da Dostluk Ve Dayanışma Buluştu

Lozan’da Dostluk Ve Dayanışma Buluştu

LOZAN (27.06.2016) – Yaklaşık 8 aydır çalışmalarına başlayan Lozan Halk Evi, kitlelerle buluşmak amacıyla bir etkinlik daha düzenledi. Daha önce, konser, miting gibi etkinliklerle Lozan ve çevresinde yaşayan Türkiyeli-Kürdistanlı göçmenlere ulaşmayı amaçlayan Lozan Halk Evi, dostluk ve dayanışma buluşması adıyla bir yaz şenliği düzenledi.

Tüm gün süren ve yaklaşık 150 kişinin katıldığı etkinlikte başta çocuklar olmak üzere tüm katılımcıların etkin katıldığı yarışma ve eğlence aktiviteleri ile keyifli bir zaman geçirildi.

Çocukların yumurta yarışından, çuval yarışına, sportif aktivitelerinden büyüklerin benzer yarışmalarına kadar bir çok aktiviteler gerçekleştirildi. Halk Evi adına Veysel Kalkandelen tarafından yapılan konuşmada kurumsal çalışmanın önemine değinildi, dayanışma ve birlikte üretmenin çabası içerisinde olunması gerektiği vurgulandı. Halk Evi çalışmalarına ilişkin bilgi de veren Kalkandelen, sahiplenme çağrısı yaptı.

Daha sonra HDK İsviçre Kongre Girişim Eşsözcüsü Savaş Demir’de yaptığı konuşmada siyasal gelişmelere değinerek birlikte yaşamanın bir adı olan HDK içersinde örgütlenmeye çağırdı. Minbic’de şehit düşen MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş’ı anan Demir, örgütlük mücadelesini yürütenleri selamladı. HDK çalışmaları hakkında bilgi veren Demir, 2 Temmuzda yapılacak Lozan HDK meclis kongresine katılım çağrısı yaptı.

Daha sonra bilgi yarışması ve değişik aktivitelerle geç saatlere kadar süren şenlik, dostluk ve dayanışmayı pekiştirdi.

piknik6