Mannheim’da İnsan Zinciri

Mannheim’da İnsan Zinciri

Mannheim (15.01.2016) – Almanya’nın Mannheim kentinde, Kuzey  Kürdistan’da uygulanan AKP terörünü ve katliamları protesto etmek amacıyla insan zinciri eylemi düzenlendi.

Kürt Toplum Merkezi ve  Demokratik Güç Birliğinin ortak çağrısıyla, Kuzey Kürdistan’daki katliamları kınamak amaçlı Mannheim Wasserturm’un önünde buluşan kitle, “insan zinciri ” oluşturarak Paradeplatza doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında atılan sloganlarla, konuşmalarla katliama dikkat çekildi ve kınandı. Yüzlerce kişinin katıldığı “insan zinciri” eylemi yürüyüşünün bitiş noktasında basın açıklaması gerçekleştirildi.

15.01.2016-Mannheim 2

Kürt Toplum Merkezi ve Demokratik Güç Birliğinde bulunan kurumların temsilcilerinin yanı sıra, Die Linke partisinin milletvekili adayları da basın açıklamasında bir konuşma gerçekleştirdiler. Temsilciler konuşmalarında, AKP faşizmini ve onun desteklediği DAİŞ’in yaptığı katliamları kınarken, duyarlılık çağrısı yaptılar.

Yürüyüş boyunca  Kuzey Kürdistan’daki direnişe destek sloganları atıldı ve dövizler taşındı. Basın açıklamasından sonra kitle sloganlarla ve alkışlarla etkinliğe son verdi.