Meşale Tolu’dan Mesaj Var…

Meşale Tolu’dan Mesaj Var…

HABER MERRKEZİ (22.05.2017)- Erdoğan Diktatörlüğü tarafından hukuksuz bir şekilde tutuklanan ETKİN Haber Ajansı çevrimeni, bir dönemde SKB ve AvEG-Kon çalışmalarını da yürüten Meşale Tolu hapishaneden bir mesaj yolladı. Mesajı aynen yayınlıyoruz..

”AKP`nin kurduğu darbe rejiminin yeni bir komplosuyla 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü arifesinde gözaltına alındım. Günlerce süren gözaltı işkencesi sonrasında tutuklandım. Asılsız, gerçek dışı suçlamalarla siyasi soykırım operasyonun bir halkası da ben oldum.

Gözaltına alındığım gece ve İstanbul Emniyetinde geçirdiğim 6 gün boyunca uygulanan baskı ve tehditler esasında hukuksuzluğun göstergeleriydi. İlk gözaltı ve tutuklanma deneyimim olmasına rağmen, tarih boyunca zulüm ve baskı yöntemlerinin hep benzer şekilde sürdürüldüğünün bilincindeydim. Bu nedenle bu uygulamalar karşısında da şaşkınlık yaşamadım. Özgür basın geleneğinin tarih boyunca bu baskılara maruz kaldığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Ben de özgür basın geleneğinin bir parçası olarak, baskı koşullarına rağmen hakikatı savundum ve halkın haber alma hakkı için bundan sonra da savunmaya devam edeceğim.

Benim hedef seçilmemin de bu bakımdan tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Türk devleti hakikatların üstünü örtmek için tıpkı gazeteci Deniz Yücel gibi beni de ‘Alman ajanı’ ilan ederek komploculuğunu bir kez daha göstermektedir.

Hepimiz biliyoruz ki bu ülkede yüzlerce gazeteci katledilmiş, sokaklarda şiddete uğramış, sınırdışı edilerek gerçekler gizlenmeye çalışılmıştır. Onlar bizi hapsetmeye çalıştıkça sesimizi başka gönüllü muhabirler haykıracaktır.

Ben de bir kez daha yineliyorum ki: Bize gücünüz yetmez! Biz kazanacağız!

Meşale Tolu-Çorlu

18 Mayıs 2017

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi”