NAV-DEM; “Her Yer Sur, Her Yer Cizre Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan İçin Direnişi Yükseltelim!”

NAV-DEM; “Her Yer Sur, Her Yer Cizre  Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan İçin  Direnişi Yükseltelim!”

Her Yer Sur, Her Yer Cizre

Özgür Önderlik, Özgür Kürdistan İçin

Direnişi Yükseltelim!

Türk devletinin  Kürdistan’da özyönetimlere karşı geliştirdiği katliam politikaları dünyanın gözleri önünde cereyan etmektedir. Avrupa ve Alman devleti bu sessizlikleri ile bu katliam politikalarına destek vermektedir. Son haftalarda Avrupa’da ve Almanya’da istenen düzeyde olmasa da giderek  yükselen toplumun çeşitli kesimlerin AKP devletine ve kendi hükümetlerine karşı yükselttikleri sesleri katliamları durdurmaya yetmemektedir.

Kürdistan’da devletin özyönetimleri bastırma katliam politikaları giderek barbarlaşmaktadır. Cizre’de son 5 gündür bir binanın bodrumundaki 28 yaralıya insani yardım yapılması ve ambulanslar gelmesi engellenmektedir. Bu engellemeler sonucu 5 insanimiz şehit düşmüş diğer yaralıları öldürmek için devlet güçleri binayı top atışına tutmakta bilerek ve planlayarak bu yaralıları katletmeyi planlamaktadır. Devlet Kürdistan özyönetimlerin tarihi direnişini kırmak için açık ve aleni biçimde herkesin gözleri önünde katliam yapmaktadır. Özelikle Almanya devletinin ikiyüzlüce politikalarla bir tarafta DAIS karşıtı  olduğunu söylemek, diğer tarafta DAIS destekçisi ve DAIS zihniyetli AKP hükümetinin Kürdistan’daki katliam politikalarına karşı sesiz kalarak suça ortak olmaktadır.

Alman hükümetinin bu politikaların değiştirmek  için NAV-DEM olarak tüm toplum merkezlerimize ve bileşenlerimize çağrımız tüm şehirlerde, alanlarda Alman demokrat ve muhalifleri ile ortaklaşarak kamuoyu baskısını hükümet üzerinde oluşturmaktır.

NAV-DEM olarak  Almanya’da yasayan tüm Kürtlere, toplum merkezlerimize ve dostlarımıza  çağrımız YJK-E ve Mezopotamya inançlar platformunun öncülüğünde NAV-DEM, ABDEM VE Güç Birliğinin desteklediği,  30 Ocakta  aşağıdaki şehirlerde yapılacak eyalet merkezi yürüyüş ve mitinglere her onurlu, namuslu, şerefli, kısaca insanım diyen herkesin  katılmaları, kendileri ile birlikte başlarını da katarak Berlin, Frakfurt, Köln ve Stuttgat’da Botan ruhu ile  Cizre serhildanına dönüştürüp özyönetim direnişlerini sahiplenmesidir.

 

Berlin

Mezopotamya inançlar   olan Ezidi, Alevi, Hıristiyan ve Müslüman kurumları olan FEDA, CIK, FKE, Avrupa Süryaniler Birliği AABF’nin öncülüğünde kuzeydeki tüm Kürtler ve dostları katılacaktır. ABDEM, Güç Birliği ve NAV-DEM katılarak ortaklaşılacaktır.

Bu eyleme Berlin, Dresden, Halle, Magdeburg, Hannover, Oldanburg, Lohne, Kassel, Kiel, Hamburg, Aurick, Bremenhafen, Erfurt, Celle de yasayan kurtler ve dostlari katilacaktir.

Baslama yeri: Postdamer Platz Berlin

Başlama Saati: 15.00

 

Köln

YJK-E öncülüğünde yapılacak NRW’deki tüm kurumlarımız ve dostları katılacaktır..

Bu etkinliğe Osnaburg, Munster, Bilefel, Hagen, Dortmund, Essen, Duisburg, Dusseldorf, Wupertal, Köln, Leverkusen, Duren, Aacen, Bonn, Trisdorf da yasayan Kürtler ve dostları katılacaktır. ABDEM, Güç Birliği ve NAV-DEM katılarak ortaklaşılacaktır

Başlama Yeri: Roncalliplatz

Başlama Saati: 14.00

 

Frakfurt

YJK-E öncülüğünde yapılacak Frakfurt’daki  eyleme Hessen`deki tüm kurumlarımız ve dostlarımız katılacaktır. ABDEM, Güç Birliği ve NAV-DEM katılarak ortaklaşılacaktır.

Katılacak şehirler: Gissen, Frakfurt, Hanu, Maniz, Ofanburg, Nurnberg, Saarburcken şehirlerindeki Kürtler ve dostları katılacaktır.

Başlama Yeri: Kaiser str 1 ( frakfurt Haupbahnhof ún karsisi)

Başlama Saati: 14.00

 

Stutgart

YJK-E öncülüğünde yapılacak Stuttgart`daki  eyleme guneydeki tüm kurumlarımız ve dostlarımız katılacaktır. ABDEM, Güç Birliği ve NAV-DEM katılarak ortaklaşılacaktır.

Katılacak şehirler;Stuttgart, Munchen, Bodensee, Freiburg, Pfozheim, Heilbron şehirlerindeki Kürtler ve dostları katılacaktır.

Başlama Yeri: Lutenschlager str ( Bahnhofun Karsisi)

Başlama Saati: 16.00

NAV-DEM Yönetimi

27 Ocak 2016/ Düsseldorf