Paris’te 25 Kasım Eylemleri Sürüyor

resim eylem

PARİS (30.11.2014)-Fransa’nın başkenti Paris’te 25 Kasım uluslararası kadına yönelik şiddete karşı dayanışma günü nedeniyle kadınlar sokağa çıkmaya devam ediyor.

Sosyalist Kadınlar Birliği, Kadın Mücadelesi 93 ve Anarşist kadınlar’ın çağrısıyla Basilique de Saint- Denis Carrefour bir araya gelen kadınlar kadına yönelik şiddete hayır dediler.

Kadınlar yaptıkları açıklamalar da kadına yönelik şiddete karşı mücadeleyi güçlendirmenin önemine vurgu yaptılar. Skb adına yapılan açıklamada ise ” Mirabel kardeşlerin yarattığı mücadele, sosyalist ve devrimci kadın Rosa Luxsemburg’un  bıraktığı devrimci mirasın bugün biz kadınlara kurtuluşun ancak sosyalizmde olduğunu gösteriyor.Bu mirasa sahip çıkarak mücadeleyi büyütelim” denildi.

“Ne suçlu, Ne görünmeyen”,  “Özgür yaşamak için gölgeden çıkalım” dövizlerinin taşındığı eylemde “Kadın, yaşam, Özgürlük” , ” Yaşasın Kadın Dayanışması”, ” Kadına yönelik şiddete son”, “Yaşasın Rojava Devrimi” sloganları atıldı.Eylem kadınların birlikte seslendirdikleri kadın marşları ile sonlandı.