PKK YASAĞININ KALDIRILMASI İÇİN ALANLARA!..

AGIF-Sari3.CDR

KÖLN (28.11.2014)- Almanya Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) ve Kürt halkının dostları öncülüğünde “PKK Yasağı Derhal Kaldırılmalı, Rojava Devrimi’ni Sahiplen!” şiarıyla Almanya’nın Frankfurt, Stuttgart, Münih ve Köln kentlerinde yürüyüşler düzenleniyor…

Bizler Almanya Göçmen işçiler Federasyonu (AGİF) olarak yerlisi ve göçmeniyle Almanya halklarını yürüyüşlere katılmaya çağırıyoruz.

Almanya’da PKK’nin yasaklanmasının üzerinden tam 21 yıl geçti. 26 Kasım 1993 tarihinden bu yana Alman devletince PKK ve onu destekleyen Kürt halkı terörize edildi. Bu yasak nedeniyle binlerce Kürt gözaltına alındı, tutuklandı, çeşitli para cezalarına çarptırıldı, hukuki ve keyfi yaptırımlara maruz kaldı. Bu yasak nedeniyle Almanya’da yaşayan bir milyon Kürt, 21 yıldır politik, psikolojik baskı altında.

ARTIK YETER!

PKK, emperyalist ve gerici ülkelerin, faşist s.mürgeci Türk devletinin beslemesi faşist, katliamcı, tecavüzcü IŞİD/DAİŞ çetelerine karşı direniyor… PKK, Kürt halkının .zgürlüğü için direniyor… HPG, YPG ve YPJ gerillaları, MLKP savaşçıları Şengal ve Kobanê’de, Serekaniye’de karanlığın zebanisi DAİŞ çetelerine karşı insanlık için direniyor… Rojava devrimini silah elde savunuyor… Gelinen aşamada PKK’nin yürüttüğü .zgürlük mücadelesi, insanlık mücadelesi, “ben insanım” diyen herkesin sempatisini kazanıyor… Antidemokratik PKK yasağının savunulacak hiçbir yanı yoktur.

ARTIK YETER!

Bu yasak derhal kaldırılmalıdır!

YÜRÜYÜŞ PROGRAMLARI

29 Kasım Cumartesi günü yapılacak yürüyüşler

* Frankfurt: Frankfurt HBF .nü Saat: 15:00

* Stuttgart: Lauterschlager Str, Stuttgart Hauptbahnhof karşısı, saat:14:00

* Münih: Max-Joseph Platz, Saat:14:00

6 Aralık İçişleri Bakanları Konferansı Yürüyüşü

*Köln: Friesenplatz/Ring Köln, Saat:13:00

AGİF (Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu)