Sarı Yelekliler: Hareket bitmedi, eylemlere devam / FOTO-VİDEO GALERİ

Fransa’da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak 17 Kasım’da başlayan Sarı Yelekliler eylemi 2. ayında devam ediyor.

Fransa’da uygulanan ekonomi politikalarına ve vergi adaletsizliğine karşı başlayan Sarı Yelekliler eylemi 2. ayına girdi. Eylemcilerin istikrarlı olarak her Cumartesi ülke çapında yaptığı eylemlerde Emonuel Macron’un istifası ve zamların geri alınması isteniyor.

Eylemlerin merkezi yine Paris olurken, Rue de Berri’de bir araya gelen eylemciler, “Hayır, hareket bitmedi, eylemlere devam” diyerek Champs-Elysées’ye yürüdüler.

Eylemler ülke genelinde yol kapatma biçiminde sürerken Saint-Nazaire’da yolu kapatan eylemcilere Jandarma gaz bombaları ile saldırdı.

Sarı Yelekliler’in mücadelesinin siyasi olduğunu söyleyen Hükümet Sözcüsü Benjamin Griveaux, eylemcileri hükümeti istifaya zorlamakla suçlamıştı.

  1. Dün Pariste yapılan eylemlerde polisi pataklayan eylemcinin, Fransız profesyonel boksör Cr
  2. Fransa GiletsJaunes – Dün Paris meydan muharebesi. –
  3. Fransanın başkenti Pariste Léopold-Sédar-Senghor köprüsünde polis müdahalesine karşı SarıYelekliler direniyor. – YellowVestProtests – GiletsJaun
  4. Fransa’da olaylar bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Dün, göstericiler Hükümet Sözcüsü @BGriveauxnun bulunduğu Bakanlık binasının kapısını forklift
  5. SEAvsDAL Seahawks GiletsJaunes France..medyası sariyeleklilerin gosterileri küçük bir grup olduğunu söylesede gecek ortada.
  6. Küresel zenginlerin tercih ettiği çılgınca pahalı mağazaların ve şık restoranların sıralandığı Saint-Germain-des-Prés Bulvarı, Paris – GiletsJaune