SKB Almanya; Emperyalizme, kapitalizme, ırkçılığa ve faşizme, erkek egemen sömürü sistemine karşı enternasyon mücadeleyi örgütle!

SKB Almanya; Emperyalizme, kapitalizme, ırkçılığa ve faşizme, erkek egemen sömürü sistemine karşı enternasyon mücadeleyi örgütle!

Nürnberg (21.10.2016)- Sosyalist Kadınlar Birliği Almanya”Fluchtursache bekämpfen” (Göç sebeplerine karşı mücadele) adı altında SKB’nın yanı sıra birçok  kurum ve kuruluşun yer aldığı kampanyanın startının verileceği 29 Ekim’de Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenecek olan yürüyüşe katılım çağrısında bulundu.

Açıklamayı sizlerle olduğu gibi paylaşıyoruz.

Almanya’nın Nürnberg şehrinde biz SKB ve yerli devrimci ‘Prolos’ grubu insiyatifiyle başlatılan ‘Fluchtursachenbekimpfen’ kampanyası 29 Ekim Nürnberg’de Almanya merkezli büyük yürüyüşe hazırlık yapıyor. Yürüyüş şehrin merkez yerlerinden biri olan Jakobsplatz’ta başlayacak BAMF göçmen ve mülteciler dairesine kadar yürünecek.

‘Göç sebeplerine karşı birleşik mücadele-Fluchtursachen Bekmpfen’ kampanyası, dünyanın her yerinde artarak devam eden zulüm ve sömürüye karşı, ezilenlerin enternasyonal birleşik mücadeleyi örgütlemek için bir yıldır çalışma yürütüyor ve Almanya’da yaşayan tüm ezilenleri bu yürüyeşe katılmaya çağırıyor.

Kampanya herkesi emperyalizme, kapitalizme, ırkçılığa ve faşizme, erkek egemen sömürü sistemine karşı enternasyonal  mücadeleyi örgütle çağrısı ile yürütülüyor. Hazırlık komitesi yürüyüşe özellikle mültecilerden yoğun katılım beklendiğini belirtiyor. Onlarca grup ve örgütlerin desteklediği kampanyada yürüyüş için  Köln, Stutgart, Frankfurt ve Memmingen gibi şehirlerden otobüs kaldırılacak.

Kampanyanın Kadın Çalışma Grubu olarak tüm kadınları bu yürüyüşte ‘ Göçe neden olanları tanı, dayanışmayı örgütle!’ şiarıyla Enternasyonal Kadın Kortejine katılmaya çağrıyoruz.

Kampanyanın başından beri bileşeni olan Sosyalist Kadınlar Birliği olarak özel çabalarımızla kadın çalışma grubu oluşturuldu. Bu çalışma sonucu kadınlar tarafından 29 Ekim Nürnberg’de yapılacak yürüyüşte en önde Enternasyonal Kadın Korteji oluşturma kararı alındı. Yapılan ortak açıklamada ‘Dünyanın her yerinde yangın var ve biz kadınlar bu yangının tam ortasında duruyoruz. Dünyanın her yerinde kadınlar erkek egemen kapitalist sistem tarafından sömürülüyor eziliyor. Emperyalist savaş ve kapitalist sömürü, erkek egemen sistem kadınları katlediyor, tecavüz ediyor, köleleştiriyor, kadını göçe zorluyor. Erkek egemen sistem her türlü şiddetti ve sömürüyü kadın üzerinden meşrulaştırıyor.” biçiminde vurguladı.

Emperyalist- kapitalist erkek egemen sistem zorla göçün, Avrupa sınır kapılarında onbinlerce mülteci cesedin ve yüzbinlerce kadının cinsel şiddete uğramasından sorumludur. Sorumlular kar hırsıyla gelen bankalar, şirketler ve savunma sanayileridir.

Biz kadınlar her gün şiddeti ve sonuçlarını yaşamaya devam ediyoruz. Gelin örgütlenelim tüm bu saldırılara karşı mücadeleyi büyütelim çünkü onlar haklarımızı bize hediye olarak vermeyecek. Biz kadınlar özsavunmaya geçmeli gücümüzü toplamalı ve sömürüsüz özgür bir yaşam için mücadele etmeliyiz.

Gelin güçlerimizi birleştirelim! Gelin emperyalist- kapitalist erkek egemen sömürü sistemine

karşı kadın dayanışmasını büyütelim! Biz kadınlar kızkardeşlerimizle dünyanın heryerinde ortak mücadeleyi büyütelim!

29 Ekim’de sokağa eyleme tüm göçmen, mülteci, emekçi kadınları çağırıyoruz.

Almanya  Sosyalist  Kadınlar  Birliği