SKB: Figen Yüksekdağ kadınların örgütlü siyasal iradesidir

skb-aciklamaPARİS:(30.06.2015): HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ’a yönelik Star Gazetesinin çirkin saldırısına tepkiler büyüyor. Sosyalist Kadınlar Birliği yayınladığı açıklamayla saldırıyı kınadı. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

Kobane de gerçeklesen katliam AKP medyasının bir kez daha ne kadar rezilleştiğini gösterdi. Günlerdir Rojava halklarının eşit özgür yaşam rüyasını can bedeli bir direnişle örmeye çalışan YPG-YPJ’ ye karşı ‘DAİŞ’den daha tehlikeli, terörist’ yaftalamaları ile basına servis edilen haberler carşaf çarşaf yayınlanıyor. Yaklaşık 250 kadın ve çocuğun katledildiği ve yüzlerce yaralının olduğu Kobane katliamında gerçek katliamcıların, vahşetin temsilcilerinin kim olduğunu söylemeye gerek yok. Yalanın perdesini yine zulmün sahipleri bozuyor. DAİŞ gerçekleştirdiği katliamla tarihin en koyu karanlığında yerini aldı.

Havuz medyasının manipülasyonla yanılsamalara neden olacak rezil haline bugün HDP Eş Genel başkanı Figen Yüksekdağ’a yönelik çirkin hakaret eklendi. Kobane katliamına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a yapılan hakaret onların ikiyüzlü kadın düşmanı yüzlerini bir kez daha açığa çıkartıyor. Star gazetesinde çıkan manşet AKP medyasının siyasetin merkezinde kadın özgürlük mücadelesinin temsilini de sağlayan bir kimliğe yöneliktir. Bu saldırı kişisel olarak sadece Sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik değil özgürlük ve eşitlik isteyen tüm kadınlara yönelik gerçekleştirilmiştir. Figen Yüksekdağ’ın HDP’nin Eş Genel Başkanı kimliğine, kadınların örgütlü siyasal iradesine yönelik gerçekleşen bu saldırıyı öfkeyle kınıyoruz.

Star gazetesi derhal Sayın Figen Yüksekdağ’dan özür dilemelidir. Kadın özgürlük mücadelesinden yana olan herkesi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile dayanışmaya çağırıyoruz.