SKB; “Saray-AKP Faşizminin Katlimalarına Karşı Hesap Sormaya !”

SKB; “Saray-AKP Faşizminin Katlimalarına Karşı Hesap Sormaya !”

Saray-AKP Faşizminin Katlimalarına Karşı Hesap Sormaya !

AKP faşizmi Kürt halkına açtığı savaşı her gün yeni katliamlarla sürdürüyor. Sur’u, Lice’yi, Cizre’yi, Silopi’yi, Nusaybin’i kan gölüne çeviren katliamcıbaşı Saray-AKP diktatörlüğü kadınların ve daha doğmamış çocukların canını alıyor.

Katil TC Devleti bu katliamlarla ölümü nerdeyse günlük hayatın bir parçası haline getirmeye çalısıyor. Katlederek öldurme halkların bilincinde meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Işte bu sabah İstanbul Gaziosmanpaşa’da 2 kadın devrimcinin katledilmesi savaş halinin batıya yayma çabasından başka bir şey değildir. Kürdistan’a savaş ,Türkiye metropollerine gözdağı verilmeye çalışılıyor.

Yeliz Erbay, Şirin Öter kadın özgürlük mücadelemizin yılmaz savaşçıları olarak direnerek ölümsüzleştiler…Kadınların özgürlük mücadelesini her alanda yayma bilinci her daim rehberleri olan komunist kadın devrimciler Yeliz Erbay ve Şirin Öter faşist Türk sömürgeciliğinin Kürdistan’da ki katliamlarına karşı eylemli duruşları ile kadınların öncü çıkışlarını gerçekleştirdiler..

Başta Kürdistan’da gerçekleşen katliamlarda katledilen kadınlar olmak üzere AKP ve Saray mücadele eden direnen kadınlardan öç almak istiyor. Dilek Doğan,Ekin Wan,Günay Aslan…. ve daha niceleri bu katliamlarda devletin hedefi oldular.

Gün direnme ve mücadele günüdür ! Kadınları katleden işkence tezgahlarında geçiren faşist sömürgeciliğe karşı sokağa eylem geçme günüdür… Tıpkı öncü komünist kadınlar Yeliz Erbay ve Şirin Öter gibi zulme ve zorbalığa karşı direnme günüdür !

Yeliz Erbay, Şirin Öter ölümsüzdür !

Katliamlarınız, infazlarınız kadınları yıldıramayacak !

SOSYALİST KADINLAR BİRLİĞİ