SKB; “Tacize, tecavüze, ırkçılığa ve faşizme izin vermeyeceğiz!”

SKB; “Tacize, tecavüze, ırkçılığa ve faşizme izin vermeyeceğiz!”

Tacize, tecavüze, ırkçılığa ve faşizme izin vermeyeceğiz!

Haftalardır Köln’de  kızkardeşlerimize yapılan tacizlerin  ardından ırkçılar, faşistler kendilerine alan açmaya çalışıyor. Tacizin, yalnızca göçmen erkekler tarafından yapıldığını iddia ederek sokak ortasında göçmenlere ırkçı saldırılar gerçekleştiriyorlar. Tarihten ve Almanya istatistiklerindende biliyoruzki kadına yönelik şiddeti, tacizi, tecavüzü, kadın cinayetlerini gerçekleştiren erkekler hem göçmen hemde Alman erkekleridir. Irkçılar, faşistler kadına yönelik taciz suçunu sadece göçmenlerin üzerine atarak Almanya’da kadın özgürlük mücadelesi veren kadın örgütlerinin dikkatini Alman erkeklerinden uzaklaştırarak yalnızca göçmen erkeklere çevirmek ve kadın hareketini ırkçılaştırmak istiyorlar.  Hayır Almanya’da kadın cinayetlerinin, tecaüzlerinin, tacizlerin üstünü böyle örtemezsiniz! Bu ülkede yaşıyoruz, erkeğin kadına yönelik şiddetinin her türüne karşı erkeğin hangi ulustan olduğuna bakmaksızın yürüttüğümüz mücadelenin önüne geçemezsiniz. Almanya’da kadına yönelik şiddet tablosu bize bazı gerçekleri daha iyi anlatacaktır.

Almanyada:

% 35 kadın şiddete uğruyor.

% 33 kadın şiddeti anlatabiliyor, % 67 si anlatamıyor, korkuyor.

Her 3 kadından biri şiddete maruz kalıyor. Bu şiddeti uygulayanların kaçı göçmen, kaçı yerli, yakın zamanda Türkiye ile Almanya bakanlıkları arasında yaşanan resmi tartışmanın ardından Almanya polis teşkilatının yayınladığı veriler dikkat çekicidir. Sürecin kısa bir özetini yapacak olursak: Türkiye’de eski ”Aile ve Sosyal Politikalardan” sorumlu eski Bakan Ayşenur İslam ” Aile içi şiddet nedeniyle Türkiye’de 170,  Almanyada 303 kadın öldürülüyor.” demişti. ”Bizimkini sağır sultan duyuyor başkalarınınkini duymuyor.” demişti. Bunun üzerine Alman polis teşkilatı bakanın açıklamasını yalanlayarak bir metin yayınladı.

”585 cinayet var. 585 cinayetin 290’nı kadın cinayetidir. Bu 290 kadın cinayetinin 80’ni eşleri, kocaları tarafından öldürülen kadınlardır.

Bu  80 kadın cineyetini gerçekleştiren erkeklerin  40’ı yabancı, 40’ı ise Almandır.

Bu kadın cinayetlerinin çoğu kıskançlık aldatma vb basit nedenlerce yapılmıştır.”

2009- 2013 yılları arasında Almanya’da kadın cinayetlerinin toplam sayısı 961’dir.

Biz kadın örgütleri biliyoruzki emperyalist, kapitalist, faşist, gerici  özel mülkiyetin olduğu tüm iktidarlarda, sistemlerde kadınlar en vahşi biçimde şiddete maruz kalmaktadır. Milyonlarca kadın dünyanın her yerinde erkeğin şiddeti, savaşı karşısında bir kadın kırımı ile karşı karşıyadır. Biz bu kadın kırımına sessiz kalmayacağız!

Irkçı, faşist hareketler Köln’deki kadına yönelik tacizin arkasına saklanıyorlar. Göçmen düşmanlığıyla prim yapmaya, Alman işçi, emekçi, genç, kadın ve tüm Alman halklarını zehirlemeye çalışıyorlar. Mültecilerin gelişini engellenmek ve onların çeşitli insani haklarının kısıtlanmasını istiyorlar. Halbuki Ortadoğu’da yaşanan savaştan Alman emperyalizminin sorumlu olduğunu unutuyorlar. Dün evlerinde, sosyal yaşamları olan bu insanların neden evsiz kaldığını ve katledildiğini, sevdiklerini ve herşeylerini neden kaybettiklerini ve göçetmek zorunda kaldıklarını unutuyorlar.

Hayır biz unutmadık. Emperyalizmin, kapitalizmin savaş ve işgallerde kadınlara uyguladıkları tecavüzleri unutmadık. Türkiye’de de faşizmin AKP’nin her gün Kürdistan’daki kadın ve çocuk katliamlarını unutmadık.

Almanya’da bulunan tüm kadınları ve halklarımızı kadına yönelik her türlü erkeğin şiddetine karşı mücadeleye çağırıyoruz. Başta erkeğin şiddetini her gün besleyen emperyalist, kapitalist sisteme, ırkçılığa ve faşizme onun beslediği erkeklerin şiddetine karşı kadın isyanına ve toplumsal isyana,özsavunmaya çağırıyoruz.

Almanya’da yaşayan tüm işçi emekçi kadınları ve halkları Kürdistan’da ki kadın ve çocuk katliamlarının durması için harekete geçmeye çağırıyoruz. Türkiye’de AKP  ve DAİŞ ortaklığında Sultanahmet’de gerçekleştirilen turistlere dönük katliamı kınıyor lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Haydi kadınlar, tacize, tecavüze, şiddete, kadın cinayetlerine karşı isyana, özsavunmaya!

15 Ocak’ta Köln Dom önü saat: 18.00 de eyleme katılmaya!