Soma katliamı Ulm’ da protesto edildi!

Soma katliamı Ulm’ da protesto edildi!

ULM (17.05.2014)- Almanya’nın Ulm şehrinde AvEG-Kon’a bağlı Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu’nda (AGİF) bileşeni olduğu Demokratik Güç Birliği, şehir Merkezinde bir araya gelerek Soma’daki katliamı protesto etti.

Göçmen Kurumlar’dan SYKP, AGİF, SKB, Tohum Kültür Merkezi, Demokratik Kültür Merkezi, Kürt Enformasyon Derneği ve Alevi Kültür Merkezlerinden ise Laichingen, Heidenheim, Aalen, Günzburg, Krumbach, ve Memmingen’in katıldığı eylemde ortak yapılan açıklamada ‘’Soma maden ocağında yaşanan bu vahşet, Soma Holding, devlet ve onun hükümetinin işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Bu katliama imza atanlar; daha fazla kâr için işçi ve emekçileri yoksulluğa, düşük ücrete, sağlıksız ve güvencesiz iş ile örgütsüzlüğe mahkum etmek istemektedirler. Bu katliamın failleri Sivas’ta, Reyhanlı’da, Roboski’de, Gezi’de ve son olarak Soma’da evlatlarını yitiren annelerin öfkesinde boğulacaklarıdır. Özelleştirme saldırısının bir sonucu olan bu katliamın tek sorumlusu Türk devletidir’’ denildi.

Miting Erdoğan’ın 24 Mayıs’ta Köln’e yapacağı ziyaretine güçlü katılım sağlanarak protesto eylemini güçlendirme çağrısın’da bulunuldu.

300 kişinin katıldığı eylem’ de ayrıca yaygın bir şekilde Atılım’ın ‘’İmanları para vicdanları kara Katledildi Soma’’ Manşetli son sayısı ve AvEG-Kon’un  yayınlamış olduğu ‘’Facia değil, Katliam!’’ başlıklı bildirinin dağıtımı gerçekleştirildi.