TGC, Füsun Erdoğan’ı ziyaret etti

TGC, Füsun Erdoğan’ı ziyaret etti

KOCAELİ (14.12.2013)- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan bianet yazarı ve Özgür Radyo eski Genel Yayın Koordinatörü Füsun Erdoğan’ı ziyaret etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan bianet yazarı ve Özgür Radyo eski Genel Yayın Koordinatörü Füsun Erdoğan’ı ziyaret etti.

TGC Başkanı Turgay Olcayto ve TGC Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yaşar ile görüşen Erdoğan meslektaşlarına “Adalet ve hukuk herkese lazım! Bir gün siz de ihtiyaç duyabilirsiniz” diye seslendi.

TGC ile yargılandığı Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) davası sürecini konuşan Erdoğan hükümetin hapis gazeteciler konusunda gerçekleri çarpıttığını söyledi.

“Tutuklu gazeteciler konusunda gerçekler çarpıtılıyor. Çok sayıda gazeteci, gazeteci kabul edilmiyor. Gazeteciler, terörle mücadele yasası kapsamında yargılandıkları için gazeteci olmadıkları dile getiriliyor.”

Sekiz yıldır tutuklu bulunan ve 5 Kasım’da mahkeme kararıyla müebbet hapis cezası alan Erdoğan hakkında hiçbir somut delil olmadığını belirterek “Hukuk cinayetine kurban gittim” dedi.

“Maddi tek bir kanıt göstersinler her türlü cezaya razıyım. Adil yargılama yok. Hukuk sistemi çökmüş durumda. Mahkeme başkanı dört ya da beş kez değişti. Heyet üyeleri sık sık değişti. Savcıların sayısını hatırlamıyorum.

“Özel yetkili mahkemelerde hukuk cinayetleri var. Bu hukuksuzlukların listesi çıkartılmalıdır. Ben de bir hukuk cinayetine kurban edildim. Şayet hukukun gözüyle bakılırsa, birazcık vicdan varsa bu ceza geri alınmalıdır. Ayrıca Terörle Mücadele Yasası’nın kaldırılması için bir kampanya yürütülmelidir. Bu yasa ile herkes terörist olarak suçlanabilir.”

Erdoğan TGC için yazdığı notta meslektaş yayıncılara seslenerek “Adalet ve hukuk herkese lazım! Bir gün siz de ihtiyaç duyabilirsiniz” dedi.