Ulm’de katliam lanetlendi

suruçulm.jpegULM(26.07.2015)-Suruç’ta katledilen SGDF’lileri  Anmak ve katliamı protesto etmek amaçlı, Ulm Demokratik Güç Birliği Platformu   (AGİF, ATİF, AABF, ADHF, NAV-DEM, SYKP) tarafından düzenlenen Taziye Çadırı ve Yürüyüşe katılım büyük oldu.

Saat 15.00 de Ulm  Einstein Heykeli önünde kurulan Taziye çadırı önünde  başlayan ,yüzlerce kişinin katıldığı üç saatlik etkinlikte, Linke Parti, MLPD, AGİF,SYKP, Naw-Dem, ATİF ve Demokratik Güç Birliği Platformu  adına  konuşmalar yapıldı.

suruç.jpegİki saate yakın süren taziye ziyaretlerinden sonra, kitle kortejler oluşturarak  çarşı merkezinde  yürüyüş gerçekleştirdi.  Katliam’da yaşamanı yitiren  31 SGDF’li için  resimlerininde yer aldığı pankartın arkasında ve  tüm kurumların temsili bayraklarıyla katıldığı yürüyüş, ‘ Suruç Şehitleri Ölümsüzdür, Şehit Namirin, Katil Erdoğan, Katil İşid   şeklinde Almanca ve Türkçe sloganlar atan kitle, yürüyüş boyunca  Almanca katliamı protesto eden konuşmalar yapıldı.

 Türkiye’de yargısız infazda katledilen Günay Özarslan’da  anılırken,  Erdoğan ve Hükümetinin sınır ötesi ve ülke içinde yapmış olduğu savaş hali protesto edildi

 Etkinliğe DİDF, MLPD ve LİNKE de destek verdi.