Yandaş ve Cinsiyetçi Medya Londra’da Protesto Edildi

Yandaş ve Cinsiyetçi Medya Londra’da Protesto Edildi

Londra (30.06.2015) – HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ı hedef gösteren Star gazetesi Londra’da kadınlar tarafından protesto edildi.

Britanya HDP Kadın Koordinasyonu, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’a yönelik Star gazetesi tarafından yapılan cinsiyetçi ve hedef gösterici haberi protesto etti. Akşam saatlerinde Gik-Der’de bir basın açıklaması yapan HDP’li kadınlar “Figen Yüksekdağ yalnız değildir” dediler.

Açıklamada; “Star gazetesinde çıkan manşet AKP medyasının siyasetin merkezinde kadın özgürlük mücadelesinin temsilini de sağlayan bir kimliğe yöneliktir. Bu saldırı kişisel olarak sadece sayın Figen Yüksekdağ’a yönelik değil, özgürlük ve eşitlik isteyen tüm kadınlara yönelik gerçekleştirilmiştir. Figen Yüksekdağ’ın HDP’nin Eş Genel Başkanı kimliğine, kadınların örgütlü siyasal iradesine yönelik gerçekleşen bu saldırıyı öfkeyle kınıyoruz denilerek “Star gazetesi derhal Sayın Figen Yüksekdağ’dan özür dilemelidir. Kadın özgürlük mücadelesinden yana olan herkesi Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ ile dayanışmaya çağırıyoruz, Örgütlü Siyasal İrademizi Susturamazsınız! Asıl Siz Susun! Figen Yüksekdağ yalnız değildir ” sözleriyle açıklamalarını bitirdiler.