Young Struggle, Basel’de ırkçılık karşıtı gece düzenledi

Young Struggle, Basel’de ırkçılık karşıtı gece düzenledi

İsviçre’de “Irkçılığa hayır dayanışmaya evet” kampanyanın yürütücüsü Young Struggle, Basel kentinde farklı uluslardan sanatçı ve davetlilerle gençlik gecesi düzenledi.

16 Şubat 2019 – AvEG-Kon’un “Irkçılığa hayır dayanışmaya evet” kampanyası sona erdi. İsviçre’de kampanyanın yürütücüsü Young Struggle, Basel kentinde farklı uluslardan sanatçı ve davetlilerle gençlik buluşması düzenledi.

Avrupa devletlerinin milliyetçi politikalarıyla yükselen ırkçılık nedeniyle, emperyalistlerin düzenlediği savaşlardan kaynaklı göçe zorlanan mültecilere değinilen etkinlikte konuşmalar yapıldı. Etkinlikte Leyla Güven ile dayanışma mesajları verilirken, Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin 20. yılı kınandı ve tecride son verilmesi istendi.

Yapılan konuşmaların ardından politik rap yapan Thawra ve rapçi Limza sahne aldı. Ardından erbane grubu eşliğinde çekilen halaylar ve “Yaşasın uluslararası dayanışma”, “Leyla Güven onurumuzdur”, “Kadın, yaşam, özgürlük” sloganlarıyla gece sona erdi.